Залиште рутину
професіоналам…

Календар

Березень 2019

 
 
 
 
1
Грайливий тренінг "Любовні ігри-2"
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
Терапія поведінкових розладів у дітей до 12 років (1-й день)
 
10
Терапія поведінкових розладів у дітей до 12 років (2-й день)
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Фотогалерея


Перейти до галереї

Опитування

Що мотивує Вас відвідувати тренінгові навчання?
Проголосувати архів опитувань

Підписка на розсилку

Блоги

Білий Юрій

Версія для друку Відіслати другу 23.02.2015 23:19  Білий Юрій

Що таке соціальне підприємництво?

Спілкуючись з учасниками тренінгу з організації власної справи, виникло питання про соціальне підприємництво. Давайте з’ясуємо, що ж таке соціальне підприємництво або як його ще називають «Соціальний бізнес»?

 

 

По-перше, треба згадати, що таке підприємництво. Це, в першу чергу, ініціативна та самостійна господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів, а підприємці – це люди, які займаються підприємництвом. Ще треба додати, що в більшості випадків поняття «підприємництво» і «бізнес» трактують як синоніми. Але різниця все ж існує. Так, сутністю підприємництва є знаходження чогось нового, того, чого не було раніше, наприклад у виробництві або в соціумі чи суспільстві.

По-друге, окремо підкреслимо, що під підприємцем ми розуміємо людину, головного суб'єкта, який певним чином йде на ризик. Він є визначальною особистістю у діловій справі або бізнесі. З цього можна зробити висновок, що й успіх підприємницької діяльності, у тому числі і соціального бізнесу, залежить, в першу чергу, від здібностей і таланту людини, яка ним займається, незалежно від виду діяльності.

По-третє, підприємництво ми можемо розглянути як різні моделі ведення справ, а саме комерційне (з метою отримання прибутку) та некомерційне (вирішення соціальних проблем). Але незмінним у даному випадку залишається підприємницький підхід – здатність соціального підприємця аналізувати потреби ринку, знаходити можливості, залучати ресурси, розробляти нові ефективні рішення, які призводять до позитивного впливу на суспільство в цілому.

По-четверте, визначимо ознаки соціального підприємництва: немає надприбутку; спрямоване на вирішення проблем, що загрожують суспільству; отримані прибутки, як правило, вкладаються в розвиток наступних проектів; спостерігається економічна та фінансова сталість; існує екологічна відповідальність та забезпечення персоналу оптимальними умовами роботи та відповідною заробітною платою.

Нарешті, ми отримали відповідь на наше питання – саме здатність вирішувати соціальні проблеми шляхом підприємництва, за рахунок доходів, одержуваних від власної діяльності і є соціальним бізнесом.

Наприкінці цього блогу залишається привести актуальні напрями діяльності соціального підприємництва, а саме: спрямовані на підвищення рівня життя, освіти, охорони здоров'я, забезпечення доступу до різноманітних новітніх технологій та захисту навколишнього середовища тощо.


24.09.2018 - Залучення молоді до розвитку соціального підприємництва

30.09.2015 - Вивчаємо інтереси соціальних партнерів

30.06.2015 - Як долучитись до діяльності громади

30.04.2015 - Дієвий фандрейзинг

27.03.2015 - Центри Європейської інформації – важливий інформаційний ресурс


Олена Петрівна 26.10.2015 17:47 Хотелось бы больше получить информации про соцбизнес, примеры его развития и основания за рубежом. конкретные примеры.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.