Блоги

Вячин Юрій [1]

Версія для друку [2] Відіслати другу [3] 07.07.2014 19:31  Вячин Юрій [4]

Відпочинок як діяльність і творчість

Німецький письменник Герберт Кауфман свого часу написав, що наше життя подібне до землеробства. «Треба знайти гарну земельну ділянку, розорати, засіяти та довго-довго працювати. Основна робота робиться тоді, коли результату ще немає».

Так і в реальному житті. Результат буває тільки потім, як підсумок. В сфері трудової діяльності потрібно знайти бажану та улюблену галузь, засіяти стежку своїми знаннями, досвідом, навичками і довго та наполегливо працювати. І, якщо ви любите свою справу, приймаєте своє життя, то отримаєте гідний результат.

Життя – це процес втрат, віддачі та обміну енергією з навколишнім середовищем. Щоб мати енергію, необхідно вміти її накопичувати. Саме завдяки релаксації і відпочинку ми можемо відновити життєвий потенціал.

Світовий досвід вчить, що найкращий відпочинок – це зміна виду діяльності. Особливо, якщо це пов’язано з природою. Діяльність на природі, на городі і дачі, збір лікарських рослин, грибів, ягід  дає приємну фізичну втому і, водночас, величезний заряд енергії, який ми використовуємо для довгої та ефективної праці. Ось чому більшість людей віддають перевагу відпочинку на природі.

Природа дає нам всім необхідні ресурси для життя та трудової діяльності, яка, по суті, є процесом переробки природніх ресурсів в потрібні нам товари і послуги.

Коли я їду на власну дачу, мій настрій покращується, адже ця діяльність для мене вже не робота, а приємне заняття, хобі, в якому можна виразити власну творчу частину. Одвічні запитання: що і де висаджувати, як удобряти, обробляти, коли збирати і безліч інших запитань виникає під час такої діяльності. Ми, по суті, вирощуємо самі себе, все своє життя, приймаючи ті чи інші рішення. А робота на свіжому повітрі сприяє прийняттю кращих рішень, адже загальновідомо, що, маючи 2,2% маси тіла людини, мозок споживає більше 20% кисню, що споживає наш організм. За час тренерської діяльності не раз проводив тренінги на свіжому повітрі і по реакції учасників можу говорити про власні позитивні результати.

Результат нашої праці значною мірою визначається якістю та ефективністю відпочинку.

Добре відпочиваєш – добре працюєш! 


10.02.2013 - Ми можемо скільки? Скільки знаємо! (думки тренера вголос) [5]