Статті

Версія для друку [1] Відіслати другу [2]

Зустрічаємо сонце першими!

21.03.2012 Понуркевич Ірина [3]

 

Краю мій, мій рідний край... Кожного Луганчанин переповнюють почуття любові та патріотизму до рідної землі. Тут живуть працьовиті та доброзичливі люди, які шанують і люблять свою малу батьківщину, країну, прагнуть зробити її заможною і квітучою. Тут щедра і багата земля, а Луганчани талановиті й працьовиті. Вони сповнені енергії та бажання облаштувати своє життя на основі високої духовності та віри.

 

Луганщина - один з економічно-розвинених регіонів України, внесок якого до загальнодержавної скарбниці є значним та вагомим. Обласний центр – місто Луганськ.

 

Могутній промисловий комплекс є візитною карткою області. Він представлений такими розвиненими галузями, як вугільна, металургійна, хімічна, нафтохімічна, машинобудівна промисловість. Проте не тільки заводи та шахти визначають обличчя Луганського регіону.

 

Сьогодні Луганщина – це потужне агропромислове виробництво, відомі в Україні та за її межами кінні заводи, унікальні природні заповідники тощо. На високому рівні розвинена наука і культура, відроджуються національні традиції та звичаї.

 

Луганщина має давню історію. В середині ХVІІІ століття на сході поселилися колоністи – вихідці з Балкан, в основному, православного віросповідання – серби, молдавани. Саме тоді і виникла адміністративно – територіальна одиниця – Слов’яносербія. Відтоді почалися роботи з дослідження в краї покладів кам’яного вугілля та перші промислові розробки. У 1796 році починається будівництво Луганського ливарного заводу, а робітниче селище згодом переросло  в сучасний Луганськ.

 

В 1938 році було створено Ворошиловградську область, до складу якої увійшло 4 міста і 28 районів. У 1958 році її перейменовано в Луганську, в 1970–му знову в Ворошиловградську, а в 1990 році - в Луганську область. Вона розташована в південно–східній частині України у басейні середньої течії Сіверського Донця і знаходиться на перехресті основних транзитних шляхів між  країнами Європи та Кавказьким регіоном та займає вигідне географічне  положення. ЇЇ територія складає понад 26 тисяч квадратних кілометрів. Межує з областями Росії: Бєлгородською, Воронезькою, Ростовською. Довжина державних кордонів понад 800 кілометрів. Прикордонні області України: Донецька та Харківська.

 

Луганська область – це один із найбільш поліетнічних регіонів України. Тут проживають представники понад 100 національностей: українці, росіяни, білоруси, узбеки, євреї, болгари,  грузини, вірмени, німці, татари, поляки та інші. Вони мають свої обласні національно – культурні товариства. Робота цих товариств спрямована на розвиток своїх національних культур, мов, традицій, побутових звичаїв.

 

З Луганщиною пов’язане життя і діяльність багатьох видатних майстрів пера, які зробили вагомий внесок у духовну скарбницю рідної України, - Володимира Даля, Бориса Грінченка, Всеволода Гаршина, Бориса Горбачова,  Володимира Сосюри, Владислава Титова, Василя Голобородька.

 

Михайло Матусовський писав: «Я любуюсь Родиной, не жалею слез».

 

Кожен регіон України по-своєму привабливий і неповторний. Луганщину називають «східною брамою України», - це край, який першим в Україні зустрічає сонце. Він багатий своєю історією, могутнім промисловим потенціалом, розвиненим сільським господарством. Товари, виготовлені в Луганську, відомі в Україні та за її межами. До того ж в області є велика «армія» висококваліфікованих кадрів, управлінців. Тут міцні традиції «прихованого» колективізму і взаємодопомоги.

 

Луганська область за своїм індустріальним потенціалом посідає місце в першій п’ятірці на Україні. Коксівне та енергетичне вугілля, метал, тепловози, залізничні вагони, верстати, мінеральні добрива, продукти нафтопереробки, товари широкого вжитку, продукція агропромислового сектору – все це виробляється у нашому краї.

 

За радянських часів більша частина промислових підприємств Луганщини мала, так зване, союзне підпорядкування. Після проголошення незалежності України ситуація змінилася, обсяги виробництва почали істотно скорочуватися, деякі підприємства припинили роботу. В області занепадає легка промисловість, яку можна та варто відродити.

 

Луганщина характеризується хорошим інвестиційним кліматом для закордонних та українських інвесторів. Проведення в обласному центрі постійних інвестиційних форумів, встановлення ділових контактів між українськими та зарубіжними  партнерами, освоєння нових форм співробітництва, участь у міжнародних  програмах щодо сприяння умов для розвитку малого підприємництва, проведення економічних місій, конференцій, презентацій та реалізація проекту групи компаній «Територія Бізнесу» «Соціальні тренінги» разом з командою тренерів є вагомим вкладом в економіку Луганського краю та України.

 

Цьому сприяють і ряд громадський організацій Луганщини, які мають активну громадську позицію.

 

Зміцнюючісвої зв’язки,громадські організації активно співпрацюють з органами влади всіх рівнів. Розширивши консультаційні послуги, в тому числіз питань оподаткування, створивши «Гарячу лінію» в форматі зворотного зв’язку в регіоні,спостерігається значна зацікавленість до діяльності громадських організацій і членствамалого бізнесу, включаючи підприємців фізичних осіб. Вони ведуть в регіоні впевнено свій бізнес, маючи стабільні результати і співпрацюють з українськими та закордонними партнерами.

 

Тож, шановні колеги, запрошуємо відвідати наш регіон і разом з нами першими зустрічати сонце в Україні!