Блоги

Версія для друку [3] Відіслати другу [4] 25.07.2013 09:03  Сухина Євгенія [5]

Тим, хто бажає працювати за кордоном

Кількість бажаючих поїхати працювати за кордон не зменшується. В той же час бажання наших громадян не завжди співпадають з бажаннями еміграційних служб інших країн. Попит завжди народжує пропозиції – тоді зявляються фірми, які пропонують свої послуги посередництва в працевлаштуванні за кордоном. Нещодавно проводила тренінг у Чернігівському районному центрі зайнятості на тему: «Робота за кордоном: міфи та реальність» і зрозуміла, що пересічні громадяни, крім бажання заробити гроші за кордоном, зовсім не володіють інформацією про оформлення документів та як себе захистити.

Що слід знати громадянам, які бажають виїхати працювати за кордон? По-перше, чи легальне й офіційне працевлаштування за кордоном вам пропонують і наскільки прозорим і законним є процес оформлення документів для виїзду на працевлаштування за кордон. Справа в тому, що досить часто умови працевлаштування, які обіцяють, можуть суттєво відрізнятися від реальності.

По-друге, наскільки чітко і детально вас було проінформовано про процес виїзду за кордон. Особливо це стосується дрібниць – вам повинні повідомити або порадити, які речі варто взяти з собою, скільки грошей і в якій валюті мати при собі, щоб жити і харчуватися до отримання першої зарплатні на місці працевлаштування за кордоном.

Чи віддають вам на руки всі необхідні документи, необхідні для виїзду на працевлаштування за кордоном? Справа в тому, що досить часто при нелегальному працевлаштуванні шахраї використовують можливість маніпулювати людьми, котрі виїжджають за кордон, тримаючи в себе їхні документи. В жодному разі не допускайте цього і обговорюйте цей важливий момент ще до початку співпраці з роботодавцями, які пропонують вам працевлаштування за кордоном. Слід шукати компанії, які мають ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном і працюють у правовій полі. Відповідно до ліцензійних умов при провадженні діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном ліцензіат повинен мати приміщення (офіс). На вході до приміщення (офісу) ліцензіата має бути вивіска із зазначенням: найменування ліцензіата згідно з найменуванням, яке зазначене в ліцензії (крім фізичних осіб-підприємців), інформації про режим роботи ліцензіата.

В офісі ліцензіата, де проводиться прийом громадян, на доступному для них місці мають знаходитися нормативно-правові акти та документи, зокрема:

- копія свідоцтва про державну реєстрацію;

- фотокопія ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном;

- перелік країн, до яких, відповідно до укладених зовнішньоекономічних договорів, ліцензіат має право працевлаштувати клієнтів;

- засвідчена ліцензіатом письмова інформація про характер майбутньої роботи, загальні умови праці та проживання в країні працевлаштування;

- номери телефонів Мінсоцполітики як органа контролю;

- Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності, копія ліцензійних умов провадження діяльності;

- книга відгуків та пропозицій.

Будьте уважними при вирішенні таких важливих питань і забезпечте собі успішне працевлаштування!


27.03.2015 - Усе буде добре! [6]

21.06.2014 - Від власної харизми до лідерства [7]

20.10.2013 - Вплив темпераменту на вибір професії [8]

14.10.2013 - Власний бізнес – це реально [9]

30.07.2013 - Дорожно-транспортна пригода [10]