Недавно на сайті «Народний лікар» я знайшла корисну статтю про дослідження «позитивного мислення» та його наслідків для людини. Автор А. Мальцева проінформувала про дослідження наслідків застосування афірмацій для психіку людини.
Все почалося ще в 1952 році, коли в продаж вийшла книга Норманна Вінсента Піла «Сила позитивного мислення». З цього часу весь світ активно почав «заклинати» на кшталт: «Я сильний, я успішний, ніщо в світі не може зупинити мене».
Але, як завжди, «виявилося», що «не все золото, що блищить», в тому числі і в психології. Цю приказку знову підтвердили канадські психологи Joanne Wood, John Lee і Elaine Perunovic. Вони провели дослідження, яке виявило, що самонавіювання та афірмації не завжди і не всім корисні. А повторення «формул успіху» погіршує, а не покращує психологічний стан людей, які на початок дослідження почували себе пригніченими.
У дослідженні брали участь люди з низькою самооцінкою і люди з високою самооцінкою. У «піддослідних», після повторення фрази «Я приємна людина», одразу фіксували зміни в емоційних станів. В результаті досліджень виявилося, що люди з низькою самооцінкою після аутотренінгу відчували себе гірше, ніж до сеансів самонавіювання. «Ймовірно, повторення позитивних установок викликає у людини з низькою самооцінкою внутрішні суперечності. Вона стверджує: «Я приємна людина», але думає при цьому «аж ніяк не завжди» або «але все-таки не настільки». Ці протиріччя виявляються сильнішими за позитивні установки, - пояснює Joanne Wood.
Автори дослідження закликають авторів психологічних бестселерів, телепередач і статей припинити пропаганду позитивного мислення, так як багато хто з людей, які читають цю літературу помилково починають вірити, що самонавіювання допомагає підняти самооцінку та відчувають розчарування, якщо цього не відбувається. Joanne Wood, John Lee і Elaine Perunovic вважають, що позитивне мислення може бути корисним, але при умові, що його застосовують разом з методами психотерапії.
25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії. [6]
28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру? [7]
30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы [8]
30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі". [9]
31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану [10]
30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці [11]