Блоги

Версія для друку [3] Відіслати другу [4] 19.07.2012 20:30  Стець Надія [5]

Уроки гусячої зграї

Для тренінгу роботи в команді

Психологи та антропологи, спостерігаючи поведінку індивіда в групі, часто роблять паралелі з тваринним світом. Так, Мілтон Олсон, Енжелес Еррієн, Шерон Уоррен в своїх книгах та лекціях подають приклади з життя гусячої зграї, які є для нас, людей, прикладом мудрості, людяності і моралі.

Перший урок гусячої зграї

Розмахуючи крилом, кожен птах  в зграї створює підйомну силу для всіх інших птахів, що летять слідом за ним. Політ клином на 71% збільшує ефективність  польоту зграї в порівнянні з можливостями окремого птаха.

Висновок: Люди, співіснуючи в групі та рухаючись в одному напрямку, теж, опираючись один на одного, можуть спільно швидше та легше досягнути своєї мети.

Другий урок гусячої зграї

Коли гуска випадає  з клину, вона відчуває наскільки важко одній боротися з опором повітряного потоку. Тому вона повертається назад в клин, щоб скористатися перевагами підйомної сили, яка створюється птахами, що летять попереду.

Висновок: Маючи розумові здібності на рівні гусей, ми залишимося в групі людей, які ведуть нас туди, куди ми хочемо потрапити, і будемо з готовністю приймати їх допомогу і допомагати іншим.

Третій урок гусячої зграї

Коли гуска, яка веде  зграю, втомлюється, вона іде в останні  ряди, а інша  займає її місце на чолі клину.

Висновок: Розподіл відповідальності  при виконанні складних  завдань і спільне лідерство завжди є взаємовигідним – і людям і птахам. Необхідно по черзі змінювати людей, що виконують важкі завдання. Люди, як і гуси, залежать один від одного.

Четвертий урок гусячої зграї

Гуси, що летять в кінці клину, криками підбадьорюють тих,  що летять попереду, щоб передні підтримували швидкість.

Висновок: Нам теж варто стежити за тим, щоб звуки, які ми видаємо, виражали підбадьорення, а не що-небудь інше  (критику, скарги чи суперництво).

П'ятий урокгусячої зграї

Коли гуска втомлена чи поранена, дві  гуски з клину спускаються з нею на землю, залишаючи зграю, щоб піклуватися і захищати її. Вони залишаються з нею  до того часу, доки хвора не зможе летіти знову або не помре. Тоді вони або продовжують свій шлях разом з іншою зграєю, або наздоганяють власну.

Висновок: Якщо би в нас був розум,  як в гусей, то ми б теж  надавали один одному у важких або стресових ситуаціях стільки ж підтримки.

Запитання:

Якщо ми «найрозумніші» тварини, то чому нам треба ще навчатися всього того,  що гуси розуміють на рівні інстинкту?


25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії. [6]

28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру? [7]

30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы [8]

30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі". [9]

31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану [10]

30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці [11]