Блоги

Версія для друку [3] Відіслати другу [4] 10.07.2014 20:08  Ман Денис [5]

Як знайти відповіді на запитання?

Щодо теми молодіжного безробіття.

Коли спілкуєшся з молодими людьми з активною позицією стосовно їх майбутньої роботи чи роботи їхньої мрії, то дуже часто вони абсолютно чітко можуть сказати, яка ж це має бути робота.

Практично всі вони чітко усвідомлюють інструменти отримання такої роботи: освіта-диплом-перше робоче місце (досвід)-кар’єра. Проте частина активних людей бачить інший алгоритм: освіта-диплом (та і не обов’язково)-гроші-перше робоче місце.

Є ще третя категорія молодих людей. Вони вважають, що роботи немає взагалі, держава про них не дбає, не дає можливостей і не працевлаштовує їх. Про алгоритми та інструменти, ясна річ, вони не здогадуються.

Усі опитування молодих людей показують, що основною своєю проблемою вони вважають відсутність роботи. Відсоток опитаних, які так вважають, значно перевищує 50%. Це свідчить про невміння застосувати теоретичні знання на практиці.

Крім того, є загальна велика проблема української економіки, яку, на жаль, на відміну від проблеми із особистими баченнями та переконаннями, молодь самотужки вирішити не може. І ця проблема – відірваність ринку праці від ринку освіти. В Україні 1007 навчальних закладів станом на сьогоднішній день. І як показує досвід останніх років – це кузня безробітних, не зважаючи на «високі» показники працевлаштування випускників вишів.

Ми серйозно задумуємося над змінами, яких потребує українська економіка, проте з болем сприймаємо будь-які реформи. Непопулярні кроки влади – це втрата політичних дивідендів на виборах, саме тому Україна потребує технократичного уряду. Що стосується освіти та економіки, ми отримали перш за все технократів, і чекаємо від них напевно різких реформ, а не повільного відтягування часу.

На тренінгах для безробітної молоді в рамках соціального проекту «Території Бізнесу» отримую найрізноманітніші ідеї від молоді: квотування, державні програми підтримки молоді, програми для майбутніх підприємців, бізнес-інкубатори тощо. Але здебільшого говорять про закордон і заробітки. Бо це більш стабільна можливість, більш реальна, і що важливо – більш оплачувана.

Найбільш активних і зацікавлених консультую про можливості для молоді в конкретному районі, пропоную звертатися до профільних відділів і управлінь, громадських організацій.

Для змін в нашому житті доведеться проводити реальні зміни і в мисленні, і у використанні щоденних підручних засобів інформації: соцмережі – як пошук можливостей, інтернет – як джерело заробітку, книги – як джерело знань, а не як набір палітурки та листів паперу.

Усі, хто чогось досягнув в житті, кажуть, що вони ніколи не стояли на місці і завжди вдосконалювались. Хороша порада для всіх нас.


31.03.2015 - Життя без кордонів. Об’єднання зусиль [6]

10.12.2014 - Декілька правил щодо написання резюме [7]

14.05.2014 - Хочеш бути успішним – відповідай вимогам часу! [8]

27.03.2014 - Як з користю скоротити час? [9]

11.03.2014 - Що відбувається у тренера? [10]