Людина лише там чогось досягає, де вірить у власні сили
(Л.А. Фейєрбах, німецький філософ)
У кожного саду є своя неповторна привабливість і поезія, які завжди радують нас. Разом з тим сад – складне природне середовище, особлива екологічна система, в кожній ланці якої існує своє різноманітне життя, що постійно вимагає пильної уваги, турботи, чималих зусиль, знань і навичок. Хоча сад росте й розвивається за загальними законами природи, будь-які закономірності тут виявляються особливо переконливо й вражаюче.
Якщо ви вирішили стати садівником, то незалежно від того, хочете ви стати аматором чи професіоналом, садівництво для початківців є тією справою, яка необхідна для того, щоб дати вашим задумам хороший старт.
У першу чергу вам необхідно зрозуміти, що садівництво – це не просто посадка кількох дерев чи квітів та догляд за ними. У садівництві існує два підходи: підхід до садівництва як до пристрасті або хобі і підхід як до власної професії. Садівництво для початківців насамперед розвивається з хобі. Для того, щоб садівництво переросло в пристрасть, вам необхідно добре задуматися про те, щоб продовжувати ним ретельно займатися від „А” до „Я”. Для початку треба подумати про місячний бюджет і час, який ви зможете присвятити своєму саду. Пошук відповідних рослин і насіння необхідно проводити з урахуванням кліматичних умов.
Для аматорів садівництво містить кілька рекомендацій. Вам необхідно придбати деяку літературу про садівництво, знайти професійні розсадники, які допоможуть краще розібратися в окремих питаннях, і бути готовим до експериментування. Однією з найсуттєвіших рекомендацій для початківців є те, що заняття садівництвом як хобі повинно приносити вам задоволення і забезпечити такий же стан вашій ділянці чи будинку. Так що не варто перевантажувати ваш сад непотрібною ідеєю створення „саду мрії” і напружуватися з цього приводу.
Для професійного заняття садівництвом, відповідно до рекомендацій садівництва для початківців, попередніми вимогами залишаються ті ж – ваш бюджет і час. Але є деякі застереження: рослини вибираються відповідно до вимог замовників і з урахуванням прибутковості.
Список рекомендацій у садівництві для початківців включає перевірку ґрунту, його підготовку, посів насіння, посадку, застосування добрив і контроль за тим, щоб рослини не постраждали від хвороб, бур'янів і великих тварин (птахів, худоби тощо). Іншою функцією, яку підтримує садівництво для початківців, є підхід, який передбачає мінімум шкоди навколишньому середовищу. Таку тенденцію дуже сильно підтримують багато організацій, включаючи уряд.
Для того,щоб створити новий сад, спочатку потрібно прожити хоча б рік на цій ділянці, перш, ніж ви зробите що-небудь. Спостерігайте за сонцем і вітром; дивіться, як вони змінюються протягом року. Дізнайтеся про мікроклімат: місце, яке здається виснаженим протягом літа, може бути болотистим навесні. Зауважте, де мороз діє сильніше, адже ви не будете вирощувати ніжні рослини в тій місцевості. Вирішіть, які рослини потрібно посадити в тому чи іншому місці. Проведіть перший рік, дізнаючись про вашу власність – тоді ваш сад буде прекрасним там, де ви живете.
P.S. Ви повинні розширювати свій успіх. Якщо ви успішно організували власну справу, хобі це чи комерційне підприємство, вам необхідно відкрито говорити про нього, щоб розширювати його й удосконалювати далі й далі.