Статті автора
П - Профдеформація
Колись на початку своєї кар'єри я працювала в аудиторській компанії і займалася аналізом фінансової звітності клієнтів. Через мене тоді пройшли десятки балансів найрізноманітниших компаній компаній. І, дивлячись на рядки в цих бухгалтерських звітах, я раптом подумала, що в житті у нас теж все так. І у мене з'явилася дивна, але струнка теорія.
Про баланс любові в нашому житті.
Коли людина народжується, батьки вкладають у неїстартовий капітал своєї любові. І чим більше був цей початковий Статутний фонд любові, тим стабільніше і стійкіше може бути у людини життя. Потім дитина росте і вчиться самагенерувати любов. Вонавіддає дивіденди любові у відповідь мамі і татові, іншим близьким, а те, що залишилося, накопичує в своєму серці як Нерозподілений прибуток. Він теж стає частиною його капіталу.
Дитина дорослішає, і настає момент, коли батьківського капіталу йому вже недостатньо. Вона «в активному пошуку» виходить на IPO - розміщує «на ринку» свої власні акції і привертає свого «генерального інвестора» - кохану людину, чоловіка або дружину. Кожен з нас випускає стільки нових акцій, на скільки у нього вистачає любові. І співвідношення часток головних акціонерів у кожного буде різним. У когоськохана людина отримає майже повне володіння капіталом, а у когосьмама як і раніше буде зберігати контрольний пакет.
З новим капіталом можна створювати і свої дочірні компанії - у нас з'являються діти. Це довгострокові фінансові вкладення, від яких в майбутньому можливі якісь дивіденди (стакан води і т.д.). І ось наш фамільний рід вже перетворюється в багаторівневий холдинг.
Якщо щось трапляється з нашими головними акціонерами - смерть батьків, розлучення - це дуже боляче б'є нас, і людина може опинитися на межі банкрутства. Дуже складно, якщо такі події відбуваються одночасно.
Звичайно, у нас в житті завжди є безліч найрізноманітніших транзакцій. Ми комусь посміхнулися і сказали добре слово, нас хтось підтримав - це короткострокові активи і зобов'язання, оборотний капітал, який постійно знаходиться в русі.
Буває і так, що з якихось причин людині мало свого акціонерного капіталу - любові батьків і чоловіка. І в такий момент з'являються коханці / коханки. Це - довгострокові позикові кошти, адже такі відносини можуть тягнуться роками. За рахунок позикових коштів можна теж непогано фінансуватися, але потрібно пам'ятати, що кредити володіють трьома властивостями: це терміновість, зворотність і платність. Терміновість - це все не назавжди, рано чи пізно романи закінчуються. Повернення - це чуже, його доведеться повернути. І платність - за такі відносини доводиться розплачуватися, і іноді плата досить висока.
Але ж може бути, у коханців все серйозно? І він навіть обіцяє одружитися? Адже буває ж таке? Так, в фінансах теж є подібні варіанти, коли довгострокові позикові кошти переходять у власний капітал. Наприклад, це конвертовані облігації, які через час можуть перетворитися в акції. Але потрібно пам'ятати, що конвертація зазвичай планується через певну кількість років, так що доведеться почекати. І ще в деяких випадках у емітента є право передумати і просто погасити облігації, а не міняти їх на акції. А ще важливо, що вплив на основний акціонерний капітал може відчуватися вже відразу - при наявності конвертованих облігацій прибуток на зменшується. І швидше за все, «акціонер» це помітить.
Що ж важливо для «фінансової стійкості»? Я думаю, це здатність самому генерувати прибуток, тобто генерувати любов і додавати її до свого капіталу. Не важливо, який статутний фонд нам дістався і як там склалося з акціонерами, якщо навчитися любити себе. У хорошій компанії нерозподілений прибуток може перевищувати суму стартового капіталу у багато разів. І навпаки, якщо ми так і не навчилися радіти життю, створювати любов, наповнювати любов'ю своє життя, ми можемо зазнавати збитків і проїдати свій капітал. І тоді кожен раз нам потрібно буде дедалі більше «внесків» від наших акціонерів або все більше «довгострокових позикових коштів».
Дуже цікава стаття, дуже влучно описана любов у сучасному житті. Та те, як пов'язана внутрішня любов з нашими очікуваннями від взаємовідносин.
Додати новий коментар