«Як тільки ви стаєте лідером, головним фактором у вашій роботі стають інші люди.
І ваша задача ходити навколо них з стаканом води в одній руці і пакетом добрива в іншій.
Відносьтесь до своєї команди як до насіння, з якого зросте квітучий сад.
Сенс вашої роботи, щоб керувати розвитком цих людей»
Джек Уелч (Jack Welch)
легендарний CEO General Electric с 1981 по 2001 рік
Створити злагоджену, чітко працюючу команду – основне завдання для будь-якого керуючого або менеджера з персоналу. Навчити колектив працювати як одне ціле – це означає уникнути багатьох проблем, що виникають на ґрунті різних конфліктів всередині групи людей. Заходи і свята – це можливість у неформальній обстановці формувати організаційну культуру, зміцнювати лояльність співробітників, підвищувати ефективність взаємодії між окремими працівниками та цілими підрозділами організації, зміцнювати зовнішні відносини і, як наслідок, вирішувати багато завдань.
Кам’янець-Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя. Своєрідність та унікальність його полягають у гармонійному поєднанні ландшафту і містобудівної структури середньовічного міста, в якому військові інженери, використовуючи чудові природні властивості, створили фортифікаційну систему, що не має аналогів у Європі… Кам’янець-Подільська фортеця визнана переможцем конкурсу «7 чудес України». В цьому славному місті відбулося навчання керівного складу базових центрів зайнятості Хмельницької області. І я хочу висловити своє враження від цього чудового міста та від спілкування з людьми, представниками всієї Хмельницької області. Я відчувала увагу та турботу людей, їх щирість та тепло. А ще, їх велике бажання до позитивних змін, до всього нового, до знань, підвищення свого професійного рівня.
Кожен тренер зі мною погодиться, що набагато легше та продуктивніше проводити тренінг, коли учасники активні, позитивно налаштовані та мають бажання отримувати нові знання, навички та вміння. Так от, мені дуже було легко працювати, хотілось дати якомога більше того, що знаю сама, передати ті знання, які будуть корисними та підвищать професійні якості учасників тренінгу. Програма містила в собі:
- самоаналіз, готовність людини до роботи в команді, визначення свого стилю керівництва, стилю поведінки в комунікаціях, в конфлікті, мотиваційних потреб через колір;
- досвід групової роботи «Малюнок Мамонту», де від кожного залежав спільний результат, де досягалась спільна мета;
- побудову діаграм «Зірка лідера», «Управління конфліктом»,
- роботу з матрицями Ейзенхауера, «Компетентність-інтерес», управлінською решіткою.
І, як продовження засвоєння програми тренінгу, учасникам запропоновано домашнє завдання застосувати тести та методики надані у роздатковому матеріалі тренінгу.
На завершені тренінгу, учасники обмінялися листами, в яких намітили, що і як вони будуть застосовувати на робочому місці на наступному тижні. В кінці тижня вони обміняються дзвінками з тим, чий лист отримали, щоб дізнатися, що вдалось, а що ні. Які перешкоди виникли при застосуванні отриманої інформації в реальному житті і, як ці перешкоди подолати. Це спрямовано на закріплення результатів, отриманих на тренінгу та аналізу застосування отриманих знань та навичок у реальному житті.
Я бажаю всім успіхів та щиро дякую учасникам тренінгу. Ваші вітання я передала місту Запоріжжю і залишила в своєму серці частинку того тепла, яке ви мені подарували.
26.07.2016 - Чем отличается семинар от тренинга?
30.11.2015 - Сила слова
26.08.2015 - Мотивация предпринимательства
09.07.2015 - В чём счастье? Счастье - это жить!
16.06.2015 - Тренінг-семінар для військовослужбовців у Запоріжжі
22.05.2015 - День вишиванки у центрі зайнятості
Мабуть, учасники отримали подвійне задоволення - цікавий тренінг і чудовому, надзвичайному місті :)
Фото отличные! я все посмотрела! здорово
Спасибо!
Это упражнение я описала по просьбе Наталии Бень в предыдущем материале моего блога "Це не просто тренінг - це Робота в команді" Кстати, там она описала второй вариант этого упражнения. Советую просмотреть. И, об упражнении, так как я его применила. Упражнение называется "Павутиння":
Інструкція: учасники -
• називають своє ім’я
• Презентують себе «Чим я хороший?».
• Передають нитку з висловом «Що я ціную в співробітниках».
• Створення павутиння підчас представлення.
Обговорення (10 хв.)
- подивимося: що вийшло?
- про що говорить ця вправа?
Аркуш А-4 тренер кладе на павутиння
- уявімо, що аркуш – це організація, покладемо його на наше павутиння. Що сталося?
- ми можемо підняти нашу «організацію», можемо опустити. Що ви відчуваєте?
- якщо я розірву один «зв’язок»? Що станеться? Що ви відчуваєте?
- якщо розірвуться ще кілька зв’язків? Що станеться?
- який ми можемо зробити висновок?
Я давно уже "заглядываюсь" на Каменец - Подольский - хочу туда съездить. Уж очень часто встречаюсь с восхощениями в адрес этого города.
Татьяна, немного не по теме: в разделе "Корпоративний тренінг "Робота в команді: етап другий". На фото працівники ТзОВ "Ерікполь", м. Львів" на одном из фото Вы проводите упражнение с клубком ниток. Можете поделиться, что это за упражнение? Спасибо.
К сожалению фото взято у профи. А мои я выложила в одноклассниках и в контакте. Они скромнее, но красоту города и величие исторических памятников можно заметить и на любительском фото.
очень красивая пейзажная фотография! Это ваша, Таня? хотелось бы увидеть еще.
Додати новий коментар