Нещодавно проводила тренінг і так склалося, що всі учасники тренінгу були зрілого віку. Чесно кажучи попередній досвід проведення тренінгів з такою аудиторією був таким, що таким людям, як правило, уже нічого не хочеться, залишилось небагато до пенсії і якісь нові ідеї з приводу працевлаштування сприймаються не зовсім з ентузіазмом, скоріше з критикою. Та яким було моє здивування, коли біля 70 % групи сприйняли мої ідеї з великим захопленням.
Один чоловік, якому залишилось два роки до пенсії розповів, що планує зайнятись «зеленим туризмом» та облаштовує дві садиби,а також має пасіку, будує вулики для біорезонансної терапії, планує ціле направлено і з розмахом, більше ста вуликів, зайнятись бджільництвом. Інший чоловік розповів свої плани про сад в 5 га. Коли я запитала по оренду землі і скільки це коштує, він відповів, що з родиною об’єднались паями і він готовий до того, що на початку прийдеться багато вкласти, до того як будуть отримуватись прибуток. Ще один розводить бичків і в такому дусі більша половина аудиторії. Я була приємно вражена. Я дуже рада була за цих людей, адже вони вже зрозуміли, що їхнє життя саме в їхніх руках.
Я зробила висновок, що така налаштованість людей залежить ще від географічного положення району – на півдні нашої області люди більше цілеспрямовані, мають мету та йдуть до неї, північніше - вже ставлять для себе на багато більше обмежень в розвитку, нових ідей щодо працевлаштування в передпенсійному віці. Ось таке цікаве спостереження.
З 1 січня 2013 року набув чинності «Закон про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI. Як, стверджує начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики України Олена Сташенко, що Закон визначає гарантії держави щодо захисту прав на працю громадян та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття ,а також правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення. Підприємствам обіцяють пільги при прийомі на роботу випускників та інвалідів, та при розширенні штату. Водночас забороняють в вакансіях вказувати вік того хто претендує на вакансію, а кадровим агентствам забороняють брати кошти за послуги.
Коли є рівні відповідні умови праці молодь швидше погоджується на неофіційне працевлаштування, ніж люди старшого віку, тому що для них офіційне працевлаштування є важливим в отриманні пенсії. Люди зрілого віку не завжди є конкурентними на ринку праці. Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці вводиться така норма, як отримання ваучера для підвищення конкурентності шляхом перепідготовки, перекваліфікації та спеціалізації в будь-якому навчальному закладі, який людина обере сама. На такий ваучер будуть мати право особи віком старше 45 років та які мають 15 років страхового стажу.
Також є дужу цікава норма про сертифікації знань. Якщо людина професії не здобувала, а в процесі трудової діяльності отримала знання та досвід, але ці знання не підтверджені відповідним документом, це свідчить ,що вона закінчила певний навчальний заклад. Тобто людина виконує тестове завдання, підтверджує свій кваліфікаційний рівень і без навчання отримує сертифікат, що вона є дійсно фахівцем цієї професії. Відповідно розроблені порядки про сертифікацію знань.
Передпенсійний вік є нелегким для людей, які його проживають. На це впливають різноманітні фактори як психологічні, так і фізіологічні та соціальні. У людини виникають зміни і ці зміни несуть кризовий, стресовий та депресійний характер. Людина починає не вірити в себе, в свої власні сили, падати духом і це приводить до зниження продуктивності та якості праці. В таких людей часто виникає відчуття непотрібності, одинокості та опустошення.
Саме головне це віра в себе та свої можливості. Віра це — сприйняття людиною чого-небудь (тверджень, свідчень, фактів тощо) як істинних, правдивих іноді без попередньої перевірки на основі тільки внутрішнього, суб'єктивного переконання, що не потребує більш ніяких доказів. Тобто ми віримо, коли відкидаємо будь-які сумніви і це допомагає нам рухатись вперед, незважаючи на вік. Віра – це інтелектуальна згода, яка позбавлена страху помилки і таким чином ми самі управляємо процесом життя і вибудовує потрібні нам ситуації та події, а не навпаки. Якщо нам на тренінгу вдалося підвищити в учасників віру в себе та свої можливості та власну конкурентоспроможність, а ще були дані інструменти та техніки для закріплення цієї віри в майбутньому, то це вже результат.
09.08.2013 - Позитивний кар'єризм
31.03.2013 - Цей чарівний світ життя
18.12.2012 - Новий Рік не стукає в вікно, а вже на порозі…
04.12.2012 - Де і як продати власні вироби? Відповідь є !
04.11.2012 - Світло прощення
Додати новий коментар