Ніколи не здавайтесь - ніколи, ніколи, ніколи… Ніколи не здавайтесь, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду. Ніколи не піддавайтесь, навіть якщо ваш суперник очевидно сильніший.
Хочеться нагадати всім відому історію ще раз.
Одного разу декан одного з університетів Великобританії попросив виступити з доповіддю сера Вінстона Черчілля, якому на той момент було вже 93 роки. Доповідь повинна була містити всю квінтесенцію його життя, як послання і напуття молодим студентам. Люди приїхали з різних міст. Багато хто був здалеку. Аудиторія була заповнена повністю, багато хто стояв у проходах і на сходах.
Увійшовши до зали, Черчілль побачив тисячі людей. Зал був напружений, усі бажали почути найвидатнішу людину свого часу. Декан університету представив Черчілля, як найвидатнішу людину Англії. За його словами, у цьому виступі Черчілль повинен підвести підсумок всього свого життя, поділитись власним досвідом.
Після гучних тривалих овацій Черчілль почав свою промову: НІКОЛИ НЕ ЗДАВАЙТЕСЬ! Потім обвів очима зал і через хвилину повторив голосніше: НІКОЛИ НЕ ЗДАВАЙТЕСЬ! А потім ще через хвилину, знову підвищуючи голос: НІКОЛИ НЕ ЗДАВАЙТЕСЯ! НІКОЛИ! НІКОЛИ! НІКОЛИ!
Зал не відразу зрозумів, що на цьому виступ закінчився. Далеко не всі були задоволені цією промовою, адже багато проробили величезний шлях, щоб послухати великого оратора. Насправді, мабуть, саме це напуття Черчілль вважав найважливішим у житті. Цій людині довелося багато чого пережити. Доля багато разів перевіряла його на життєстійкість.
Під час Другої світової війни, Черчілль обіймав посаду прем'єр-міністра. Англія виснажувалась від нападів супротивника та була близька до катастрофи. Кожна ніч приносила нові й нові жертви. Радники вмовляли Черчілля здатися ворогу. Одна з ночей була вирішальною. Кращі друзі Черчілля зібралися у нього в кабінеті. У цей час на місто знову летіли бомби, гинули люди. Найкращі друзі звинувачували Черчілля, що він винен у нових смертях, в стражданнях свого народу.
Але Черчілль розумів, що покора ворогу призведе тільки до ще більших втрат. Він пригрозив кулаком бомбам і прокричав: «Я ніколи не здамся! Ніколи! Ніколи! Ніколи!».
Це хороший приклад твердості і сили волі. Не здаватися навіть у дрібницях - головне правило в житті. Можна виправити будь-яку помилку тільки в тому випадку, якщо ти сповнений рішучості.
Мабуть, за допомогою цих слів Черчілль хотів допомогти людям сконцентруватися на тому, що не можна забувати: якщо ти припинив боротьбу, ти програв.
У невдачах і проблемах немає нічого страшного. Проблеми можна вирішити, а невдачі - це сходинки до успіху. Але якщо ти спасував перед труднощами, зрадив самого себе, то все скінчено. Якщо ти зрадив свою мрію, ти вже не зможеш більше мріяти. А переставши мріяти, ти перестанеш жити.
29.08.2013 - Люди зрілого віку…
09.08.2013 - Позитивний кар'єризм
31.03.2013 - Цей чарівний світ життя
18.12.2012 - Новий Рік не стукає в вікно, а вже на порозі…
04.12.2012 - Де і як продати власні вироби? Відповідь є !
04.11.2012 - Світло прощення
Додати новий коментар