Пост для тих, хто хоче стати фрілансером, але вагається і не знає з чого почати. Можливо поставить декілька крапок над «і», розвіє сумніви і перемалює «рожеві замки».
Чому саме недоліки, а не переваги, тому, що про романтику фрілансу і так весь Інтернет пише.
Отже:
1. Фріланс не дає стабільного заробітку. Можна за один день заробити дуже багато, а потім місяць не мати нічого. Більш того, пошук замовників іноді забирає більше часу, ніж виконання самого замовлення. Ще більш того, іноді замовники просять виконати тестове замовлення безкоштовно.
2. Сім’я, телевізор, побутові проблеми в домашньому середовищі дуже сильно відволікають. Як рішення – працювати вночі, але такий режим дуже швидко вимотує.
3. Коли немає замовлень – погано, коли ж замовлень дуже багато – це теж погано. Тоді змушений або відмовлятись від пропозицій, тоді втрачається замовник, або брати всі пропозиції, але тоді, за браком часу знижується якість роботи, зриваються строки, що знову дорівнює втраті замовника.
4. Оплачуваної відпустки і лікарняних немає. Саме тому фріланс хороший лише як спосіб додаткового заробітку, а не основної роботи.
5. Довготривале сидіння перед комп’ютером не дуже добре впливає на очі, спину і всі інші важливі наші частини тіла.
6. Замовник може не заплатити за роботу (і таких є багато). Аванс, система рейтингів на біржах віддаленої роботи, офіційні договори, сервіси типу «угоди без ризику» перешкоджають цьому явищу, але воно все ж є.
7. «Голодні» фрілансери – спеціалісти, які декларують відверто низькі ціни на свої послуги і пропонують відповідну якість роботи становлять суттєву перешкоду для новачків. А самому почати працювати «за їжу» – швидко набридне.
8. Організація руху фінансових коштів створює багато клопоту. Щоб не мати проблем з отриманням коштів бажано зареєструватись в декількох платіжних системах.
9. Переведення грошей в готівку потребує додаткових витрат. Іноді витрати на отримання вже зароблених грошей можуть сягати до 10%. Проте, щороку ситуація з цим покращується, і крім того, що стає простіше перевести кошти в готівку, з’являється більше можливостей оплачувати послуги і товари саме електронними грошима.
10. Ізоляція від зовнішнього світу.
Деякі з цих пунктів спірні, деякі не актуальні для певних видів діяльності. Але всі з них, так чи інакше, можна вирішити.
Enjoy.
06.08.2012 - Дедлайны
11.07.2012 - О силе рекламы
13.04.2012 - Читати не можна не читати
12.01.2012 - Сила воли против лени
01.12.2011 - Тренінг особистісного росту
> Можно узнать десятку профессий (или хотя-бы пятерку)где фриланс дает хороший результат?
- Дизайн (веб, поліграфія, анімація, ігри,)
- Копірайтинг (рерайт, постінг)
- Маркетинг/Реклама
- Переклад текстів
- Фото-фідео зйомка
- Консалтинг/Навчання
- Архітектура, дизайн інтер'єрів
- "розкрутка сайтів" (SEO)
- програмування
- інжиніринг
(якраз десятка вийшла)
> Как правильно решить когда нужен фриланс, а когда штат?
По бажанню, потребах і можливостях. Тим більше фрі-ланс можна суміщати з штатом.
> Да, и не путайте, пожалуйста, предпринимательство и творчество с фрилансом...
не зрозумів, в чому тут зплутані поняття? це хоть і різні поняття, але не взаємовиключаючі.
Можно узнать десятку профессий (или хотя-бы пятерку)где фриланс дает хороший результат? С IT-шниками понятно, они в основном полуночники и нет смысла их жестко привязывать к офису, а как другие? Как правильно решить когда нужен фриланс, а когда штат? Да, и не путайте, пожалуйста, предпринимательство и творчество с фрилансом...))))
мені теж подобається фріланс. я не від кого не залежу, і працюю, коли захочу :)
Мені теж подобається.
Яле чомусь захотілось звернути увагу саме на "темную сторону силы"
Я вже майже вісім років працюю фрілансером і мені дуже сильно це подобається!Взагалі люблю писати!) Тому я в такі роботі знаходжу багато плюсів!
Додати новий коментар