Так швидко плине час. Ніби тільки були випускниками школи, та вже за плечима остання сходинка вищого навчального закладу. І ось молодь на порозі дорослого життя. Час реалізувати себе професійно. Але скільки проблем на шляху професійної реалізації?! З розвитком ринку праці в Україні дедалі більше відчувається потреба в професіоналах, які володіють не лише спеціальними знаннями, а й певними якостями, що забезпечують їхню конкурентоспроможність, професійну мобільність, уміння швидко переключатися з одного виду діяльності на інший та поєднувати різні трудові функції тощо. Отже, готові до професійної самоосвіти та успішної адаптації до умов трудової діяльності саме такі фахівці, перш за все, формуються в молодіжному середовищі.Безробіття блокує можливість молодих людей досягти соціального зростання, реалізуватися у праці, посісти гідне місце в житті.
Розв’язання проблеми зайнятості молоді залишається найважливішим завданням сьогодення. Завдяки створенню службою зайнятості умов для пошуку роботи, розширенню активних заходів сприяння зайнятості та підвищенню їхньої якості, ефективність надання соціальних послуг постійно зростає. Протягом першого року центр зайнятості щомісяця покриває витрати роботодавця, який прийняв на роботу випускника, а впродовж другого-роботодавець повинен зберегти робоче місце за таким працівником за власний рахунок. Тема працевлаштування молоді завжди була актуальна та проблематична, особливо в наш час, коли є яскраво виражений дисбаланс між попитом на робочу силу та кваліфікаційним складом безробітних, який підсилюється значною кількістю молоді, яка закінчила навчальні заклади за професіями та спеціальностями, що не користуються значним попитом на ринку праці. Крім того, невміння презентувати себе роботодавцю, акцентувати його увагу на своїх знаннях та переконувати, що саме вони гідні зайняти відповідну вакансію, не дозволяє молоді знайти роботу та працевлаштуватися після закінчення навчального закладу. В цьому випадку на допомогу молодим людям може прийти служба зайнятості. В центрі зайнятості вони зможуть ознайомитися з наявними вакансіями, відвідати семінари з пошуку роботи та складання резюме, отримати іншу необхідну інформацію.
Одним із шляхів вирішення питання зайнятості випускників вищих та професійно-технічних закладів освіти є забезпечення гарантії першого робочого місця шляхом реалізації норм Закону України «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотацій роботодавцю». Окрім того, згідно п.4 ч.1 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення» молодь, яка закінчила або припинила навчання у вищих навчальних закладах і вперше приймається на роботу, протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання має додаткові гарантії у працевлаштуванні.
Не втрачайте своїх можливостей, цінуйте кожен крок!
27.03.2015 - Усе буде добре!
21.06.2014 - Від власної харизми до лідерства
20.10.2013 - Вплив темпераменту на вибір професії
14.10.2013 - Власний бізнес – це реально
30.07.2013 - Дорожно-транспортна пригода
25.07.2013 - Тим, хто бажає працювати за кордоном
Додати новий коментар