Часто доводиться чути про позитивне мислення, та й сама під час тренінгів, нерідко згадую про панацею від всіх проблем.
Та іноді дуже важко переконати себе, сказати «СТОП» своїм негативним думкам, переживанням. В цей момент, хочеться вигукнути: «Думай позитивно! Думай позитивно! А як???».
Жодної звички швидко не позбавишся, має пройти час. Будуть неодноразові спроби – вдалі та невдалі, перш, ніж зловиш себе на думці: «А ти ж, подруго, мислиш позитивно!!!». Але частіше це відбувається, коли зміни в тобі першими помічають люди з твого оточення. Вони відчувають, що щось не так, що ти не така, як завжди.
Як ми можемо відчути позитивність людини?
По-перше – це видно ззовні. Людина тримає рівну спину, сміливо дивиться в очі, розуміє гумор, емоційно відгукується на події, вміє «тримати себе в руках», має високий енергопотенціал, тримає «ніс за вітром».
По-друге – це думки людини, висловлювання, вольові якості, адекватна самооцінка, впевненість у собі, відношення до себе, до інших людей, до Світу взагалі.
По-третє – це соціальні ролі людини, соціальна успішність, популярність, повага інших людей. Я б ще сюди віднесла оточуюче середовище («хто?» тебе оточує - які люди, «що?» тебе оточує - які речі).
По-четверте – це духовність (почуттєво-емоційна та вольова сфери), моральність (маю на увазі певну піднесеність думок та вчинків), самовдосконалення.
По-п’яте – це незалежність (можливість приймати самостійно рішення стосовно себе).
Можливо щось не згадала, але вже й цього достатньо для того, щоб можна було побачити позитивність людини, яка поруч з тобою.
На тренінгу я кажу учасникам, що вони не повинні мені вірити про чудову «пігулку» - позитивне мислення, але в них є можливість перевірити його вплив на всі сфери життя людини. І коли людина починає цей експеримент (зміну свого мислення з негативного на позитивне), вона не витрачає жодної копійки, бо в нас всередині є для цього всі ресурси. Треба тільки витягти його (цей ресурс) та розморозити (як заморожені овочі з морозильника). Після цього можна готувати корисну «страву – ПОЗИТИВ» та пригощати рідних, друзів, колег та кого завгодно. Вистачить всім!
На завершення хочу поділитися притчею, може хтось її ще не чув. Цю притчу я часто використовую на своїх тренінгах. Буду рада, якщо вона й вам згодиться.
Притча про позитивне мислення
Якось старий учитель сказав своєму учневі:
- Будь-ласка, оглянь цю кімнату і спробуй знайти у ній все, що має сірий колір.
Молодий чоловік оглянувся. В кімнаті було багато сірих речей: книга, підлога, підставка під квіти, штори і ще багато різних дрібниць.
- А тепер закрий очі і назви вголос всі речі… блакитного кольору, - попросив учитель. Молодий чоловік розгубився:
- Але я нічого не помітив!
Тоді учитель сказав:
- Відкрий очі. Подивися, як тут багато речей блакитного кольору!!!
Це була правда: ваза, рамки фотографій, килим. Учень відповів:
- Але ж це хитрість! Адже я за вашою вказівкою шукав сірі речі, а не блакитні!
Учитель тихо зітхнув, а потім посміхнувся:
- Саме це я і хотів тобі показати! Ти шукав і знаходив тільки сірий колір. Так само відбувається з тобою і в житті: ти шукаєш і знаходиш тільки погане і не помічаєш хорошого!
Учень заперечив:
- Мене завжди вчили, що слід чекати гіршого, і тоді ніколи не виявишся розчарованим. А якщо гіршого не станеться, то мене чекає приємний сюрприз. Ну, а якщо я завжди буду надіятись на краще, то ризикую бути розчарованим.
На що старий вчитель відповів:
- Упевненість в користі очікування гіршого змушує нас не помічати все хороше, що відбувається у нашому житті. Якщо чекаєш гіршого, то, скоріш за все, його і отримаєш. І навпаки. Можна знайти таку точку зору, з якою кожне переживання буде мати позитивне значення. З цієї хвилини ти будеш шукати у всьому щось позитивне!
26.07.2016 - Чем отличается семинар от тренинга?
30.11.2015 - Сила слова
26.08.2015 - Мотивация предпринимательства
09.07.2015 - В чём счастье? Счастье - это жить!
16.06.2015 - Тренінг-семінар для військовослужбовців у Запоріжжі
22.05.2015 - День вишиванки у центрі зайнятості
Додати новий коментар