Спілкуючись з учасниками тренінгу з організації власної справи, виникло питання про соціальне підприємництво. Давайте з’ясуємо, що ж таке соціальне підприємництво або як його ще називають «Соціальний бізнес»?
По-перше, треба згадати, що таке підприємництво. Це, в першу чергу, ініціативна та самостійна господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів, а підприємці – це люди, які займаються підприємництвом. Ще треба додати, що в більшості випадків поняття «підприємництво» і «бізнес» трактують як синоніми. Але різниця все ж існує. Так, сутністю підприємництва є знаходження чогось нового, того, чого не було раніше, наприклад у виробництві або в соціумі чи суспільстві.
По-друге, окремо підкреслимо, що під підприємцем ми розуміємо людину, головного суб'єкта, який певним чином йде на ризик. Він є визначальною особистістю у діловій справі або бізнесі. З цього можна зробити висновок, що й успіх підприємницької діяльності, у тому числі і соціального бізнесу, залежить, в першу чергу, від здібностей і таланту людини, яка ним займається, незалежно від виду діяльності.
По-третє, підприємництво ми можемо розглянути як різні моделі ведення справ, а саме комерційне (з метою отримання прибутку) та некомерційне (вирішення соціальних проблем). Але незмінним у даному випадку залишається підприємницький підхід – здатність соціального підприємця аналізувати потреби ринку, знаходити можливості, залучати ресурси, розробляти нові ефективні рішення, які призводять до позитивного впливу на суспільство в цілому.
По-четверте, визначимо ознаки соціального підприємництва: немає надприбутку; спрямоване на вирішення проблем, що загрожують суспільству; отримані прибутки, як правило, вкладаються в розвиток наступних проектів; спостерігається економічна та фінансова сталість; існує екологічна відповідальність та забезпечення персоналу оптимальними умовами роботи та відповідною заробітною платою.
Нарешті, ми отримали відповідь на наше питання – саме здатність вирішувати соціальні проблеми шляхом підприємництва, за рахунок доходів, одержуваних від власної діяльності і є соціальним бізнесом.
Наприкінці цього блогу залишається привести актуальні напрями діяльності соціального підприємництва, а саме: спрямовані на підвищення рівня життя, освіти, охорони здоров'я, забезпечення доступу до різноманітних новітніх технологій та захисту навколишнього середовища тощо.
08.05.2020 - Поради з дистанційного спілкування з клієнтами
24.09.2018 - Залучення молоді до розвитку соціального підприємництва
30.09.2015 - Вивчаємо інтереси соціальних партнерів
30.06.2015 - Як долучитись до діяльності громади
30.04.2015 - Дієвий фандрейзинг
27.03.2015 - Центри Європейської інформації – важливий інформаційний ресурс
Додати новий коментар