Лист Пенсійного фонду від 27.6.2013 № 16652/03-20
Суттєво. З липня цього року допомога у зв’язку з вагітністю та пологами обкладається ЄСВ: нарахування у розмірі 33,2% та утримання у розмірі 2%.
! Роботодавцям
1 липня 2013 року набирає чинності Закон України від 14.05.2013 р. №231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі — Закон №231), яким урегульовано питання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування осіб у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.
Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Починаючи з липня 2013 року платниками єдиного внеску визначено також підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2% суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та утримують єдиний внесок у розмірі 2% таких сум з осіб, які перебувають у відпустці та отримують таку допомогу.
Зазначені суми нарахованого та утриманого єдиного внеску відображаються платником у звітності до Пенсійного фонду та підлягають сплаті за календарний місяць, у якому їх нараховано, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
У зв’язку з набранням чинності вищезазначеним Законом Пенсійним фондом України розроблено проект постанови правління Пенсійного фонду України «Про внесення змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України щодо нарахування та сплати єдиного внеску з сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами», який направлено на погодження зацікавленим міністерствам, сторонам соціального діалогу та розміщено на веб-сайті Пенсійного фонду України.
Як відомо, ряд експертів зазначили, що такі норми законодавства в той же час можуть призводити до того, що роботодавці не захочуть брати на роботу вагітних та молодих матерів.
Відповідно до законодавства України, роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок або молодих матерів, загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів або арешт на півроку. Крім того, за рішенням суду їм може бути винесене покарання у вигляді виправних робіт строком до двох років. Однак, цих покарань вони можуть уникнути, якщо виправлять порушення.
При цьому до таких порушень відносяться також: зменшення заробітної плати, звільнення або відмова у прийнятті на роботу через вагітність чи наявність маленької дитини.
Як тільки до Держпраці надходить інформація про порушення трудових прав працівників, на підприємство направляється позапланова перевірка. Якщо інспектор виявить таке порушення, то усі зібрані матеріали передаються до правоохоронних органів.
Додати новий коментар