Є слова які, наче невидимі казкові мости, зруйновані й ушкоджені переправи між людськими душами. Як неопалима купина, відроджують у нас все найліпше, вкотре міцно єднаючи духом любові й злагоди всіх , хто з якихось причин приступився бодай найменшої недбалості у стосунках із іншими людьми – рідними, близькими, знайомими. Це слова прощення, які промовляє наше серце.
За тлумачним словником, прощати – пробачити чиюсь провину, виявляти поблажливість до когось; просити пробачення – усвідомлювати провину за щось сказане чи зроблене. Прощення потрібне обом: і тому, хто прощає, і тому, хто просить пробачення – і від обох вимагає моральних зусиль. Адже, визнати свою провину багатьма з нас трактується як «переступити через себе», тож часто намагаємося «замовчати» прикру ситуацію, сподіваючись, що «забудеться», «перемелеться» – і вперто мовчимо там, де конче треба мати сміливість заговорити. За Емерсоном, «ніщо не прощають так неохоче, як відмінність думок».
Світло прощення
Чому ж нам так важко просити прощення та прощати? Бо мусимо змінити свою думку? Забути пережитий біль, завдану образу? Визнати, що не завжди праві? І що чиясь, відмінна від нашої, думка також має право на існування? Але тоді наш перший ворог – гординя, егоїзм, які стоять на заваді порозумінню. Існують і парадокси, - на кшталт «Люди найважче прощають нам те погане, що вони про нас сказали» від Андре Моруа. І тому зважаймо на те, що думаємо і кажемо про інших! Тим більше, як зауважував ще один класик, «ми всі нерозумні, і тому те, що засуджуємо в інших, завжди знайдемо в собі. Тож прощаймо одне одному! Один засіб жити в мирі – це прощати навзаєм».
Та чи завжди ми вчасно зважаємо на чужу мудрість, не набивши власних синців? І скільки людських доль і сподівань руйнуються саме з цієї причини, «підгодованої» плодами гордині й непорозумінь!
Насправді стаємо значно щасливішими, навчившись прощати, бо нас не муляють минулі образи. І світ довкола нас ширшає, бо щирим словом перетворюємо на друзів вчорашніх приятелів. Ще від біблійних часів прощення стало одним із наріжних каменів християнства. « І прости нам провини наші, як і ми пробачаємо винуватцям нашим», - ці слова з молитви Ісуса Христа знає кожен християнин. Ця тема хвилювала й філософів, письменників, усіх, хто шукав житейської мудрості для себе й інших. «Помилятися – це по-людськи, прощати – божественно», - стверджував англійський поет і драматург XVIII ст. Олександр Поп. «Той, хто відмовляється пробачити іншому, наче руйнує міст, по якому сам повинен буде пройти, - адже кожна людина потребує прощення!» - зауважував Герберт.
Водночас багато з нас, маючи досвід прощення, усвідомлює: пробачити легше, якщо… і у кожного воно своє. Неабияке значення для прощення має щирість розкаяння. Сказане нами «формально» «пробач!» часом самим своїм тоном більше нагадує «відчепись!»
Є дуже гарна методика прощення за допомогою пісні прощення і примирення, автор О. Куцел в книзі «Гармонія», читати 3 рази на день по 3 рази – десять днів.
Я сама пройшла дану методику, а також багато моїх друзів та знайомих скористались нею. Ефективність вражаюча, дуже потужно очищення і досить швидко.
Пісня прощення і примирення
Грішник я великий. Багато гріхів у мене. Грішив, бо не знав я законів. Не знав я законів існування в цьому світі. Прошу Тебе, Боже. Очисти мене Ти. Прости мене. За порушення Законів Твоїх прости мене. Багато разів порушував я Закони Твої. Прости. Подяка моя велика. Всьому, що Ти створив, подяка моя. Все вчить мене. Спасибі за науку. Прости мене Все. Все, що мене оточує, прости мене. Прости мене за все, спасибі за науку. Прости мене, Боже, за ненаситність мою. За бажання мої ненаситні. За помисли мої ненаситні. Бо всього мені мало. У помислах мало. Прости мене. Простіть мене всі люди на Землі. І я вас всіх прощаю. Пробачте, не тримайте зла. І я всіх пробачаю. Забув давно все зло, що ви мені вчинили. Пробачте, тато, пробачте, мамо, і я вас пробачаю. Забудемо, що було. Усе погане полишимо в минулому. Обнімемось, бо ми одна родина. Брати і сестри, люблю я вас усіх. І рідні, і ті, що далі. Усіх я пробачаю, і сам пробачення прошу у вас за думки і діла лихі, і ваші, і свої. Ще рідні є у мене. Дідусі і бабусі. Люблю і прощення прошу за все, що думав і робив я негідне по відношенню до вас. І вас я пробачаю. Якщо отримав я від вас колись для розвитку мого. Забудемо ми всі образи. Прошу пробачення в моєї половини. Що є, що була, можливо, що і буде. Забудемо все лихе. Взаємно позабудемо. Люблю тебе я, бо ти моє життя. У радості чи горі. Ми люди. Найближчі в світі люди. Пробачимо взаємні всі образи. Прошу прощення я в дітей своїх. Що є, що були або що будуть в мене. Навколішки благаю. Примирення прошу. Не відав, що творив я. Обнімемось і станемо ще рідніші. Батьки моєї половини. Подяка вам велика. Пробачення прошу і я вас пробачаю. За все лихе, що встигли ми в думках наговорити. За всі діла пробачення прошу. Навколішки благаю. І сам я вас від серця пробачаю. Невістки і зяті, дядьки і тітки, всі люди на Землі, з ким будь-коли я спілкувався. В ділах чи помислах я спілкувався. Навколішки стаю. Пробачення прошу. За зло усе, що вам я сотворив. Всіх вас я пробачаю. Пробачивши, благословляю. Бажаю щастя і добра. Життя легкого, без горя і зажури. Всім людям на Землі, кого я знаю чи не знаю. Життя моє . Пробач мені. Пробач відношення моє. Тебе я пробачаю. Наука ти для мене. І вдячний я тобі. Все, з чим стикався я в житті, усі для мене друзі. Із вдячністю усе пробачаю. Пробачення прошу у всього, що я знаю. Ще більше, що не знаю. Прости мене Ти, Боже. Прости, навколішки благаю. Усе створив для мене Ти. Його я не сприймаю. Для користі моєї усе у світі створено. Бери і користуйся. Я дякую Тобі. За школу і навчання. За насолоду і нещастя. Все для мого навчання. Все всім і всьому пробачаю я. З любов’ю, з радістю у мирі я живу. З собою в мирі. З усім життям своїм я примирився. І щастя маю я взамін. Весь світ для мене друзі. І радий я за всіх. За їхнє щастя. Спасибі Тобі, Боже. Спасибі за науку. За те, що є взагалі у цьому світі. Дякую тобі.
29.08.2013 - Люди зрілого віку…
09.08.2013 - Позитивний кар'єризм
31.03.2013 - Цей чарівний світ життя
18.12.2012 - Новий Рік не стукає в вікно, а вже на порозі…
04.12.2012 - Де і як продати власні вироби? Відповідь є !
Додати новий коментар