Тренінг «Робота в команді» – це яскравий момент, який запам’ятовується в колективі будь-якої команди. Це не просто тренінг, що складається з передавання теоретичних знань та накопиченого досвіду, це комплекс завдань, що потребує від учасників кмітливості, а головне - згуртованості у виконанні дій, оскільки щоб досягти результату, необхідно бути єдиним цілим.
Тренінг «Робота в команді» призначений для організацій, керівники яких зацікавлені у зростанні бізнесу, через розвиток своїх співробітників (людського ресурсу) та які розуміють важливість їх навчання.
Тренінг, який відбувся 26.12.2011 р. (понеділок!) для співробітників ТзОВ «Ерікполь» відрізнявся своєю жвавістю та насиченістю рухливих вправ, які мали на меті згуртувати учасників, виявити особисті якості кожного та проблемні вузли взаємодії в колективі. Мабуть тому, що учасники молоді, енергійні та креативні люди, з самого початку тренінгу всі завдання виконувалися швидко та весело, активність групи набирала оберти з кожною новою вправою.
Завдання першого блоку дозволили більш познайомитись учасникам між собою, відкрити кожному свої якості, які допомагають досягати мети. На завершення, кожен учасник створив свій особистий Герб та мав можливість презентувати свої досягнення, цілі, цінності. Група відчула самоствердження кожного за рахунок власних якостей і досягнень і була готова до формування психологічної єдності на що і була спрямована робота в другому блоці.
Результатом цієї робити було створення «Гербу групи», який вразив своєю точністю у виборі символіки та змістовністю. Учасники продемонстрували злагоджену роботу, вміння розподіляти обов’язки, кожен виконував завдання, яке йому доручила група. Дуже приємно було спостерігати за позитивними емоціями в групі та відчувати задоволення кожного учасника від спільного виконання завдання.
Головні задачі даного тренінгу - це допомога співробітникам розкрити свій потенціал, сформувати норми, правила та спільні цінності роботи в команді, визначити мотиваційний профіль кожного та підвищити лояльність співробітників до своєї організації. Учасники з зацікавленістю працювали з методикою визначення слабких та сильних сторін особистості та прийшли до висновку, що в командній взаємодії компенсуються недоліки та підсилюються можливості кожного. Я думаю, що навички SWOT-аналізу допоможуть і надалі робити самомаркетинг та визначати стратегії саморозвитку, що дуже важливо в розкритті свого потенціалу і підвищенню особистого та професійного рівня.
Та найбільшу зацікавленість учасники виявили в роботі з визначення системи спільних цінностей, та у побудові діаграми мотиваційної системи на підприємстві, у своєму підрозділі. Учасники продемонстрували єдність думок та мали спільний погляд на стан справ з розробки та впровадження мотиваційних заходів в організації.
Мені, як тренеру, було дуже цікаво працювати разом з молодими, розумними, перспективними людьми. Я відчувала бажання кожного глибше пізнати себе, розвиватись, самовдосконалюватись. Та, як доказ, майже всі учасники висловили потребу у тренінговому навчанні з інших тем таких, як «Тайм-менеджмент», «Особистого та професійного розвитку», «Саморозвитку та самовдосконалення», «Визначення та постановка цілей».
Ефект від тренінгу проявляється не одразу. Будь-яка навичка має п’ять рівнів сформованості (загальне уявлення про сферу застосування навику; розуміння, сприйняття технології навику; поодинокий досвід застосування навику на практиці; початкова автоматизація навику, яка порушується при зміні зовнішніх умов, та повна автоматизація навику). Під час тренінгу учасник може досягнути тільки третього рівня.
Роздатковий матеріал дозволяє працювати над самовдосконаленням і після тренінгу. Учасники отримали домашнє завдання та через місяць вони отримають листи – контракти «В майбутнє», які склали під час завершальної частини тренінгу. Це дозволить їм мати ще одну можливість «зустріти себе самого» таким, яким кожен з учасників бачив себе в кінці роботи в тренінгу.
Напередодні чудового свята Нового Року бажаю всім ВАМ розвитку та зростання, можливостей та підтримки, чудового настрою та хай мрії збуваються!
26.07.2016 - Чем отличается семинар от тренинга?
30.11.2015 - Сила слова
26.08.2015 - Мотивация предпринимательства
09.07.2015 - В чём счастье? Счастье - это жить!
16.06.2015 - Тренінг-семінар для військовослужбовців у Запоріжжі
22.05.2015 - День вишиванки у центрі зайнятості
Применить эту связывающую нить в конце тренинга для участников, которые являются представителями одной оргнанизации, тоже очень символично. Чувства уходящих с тренинга о том, что "ты не один" (реализация потребности в принадлежности какой-либо социальной группе по А.Маслоу) и энергетическая (ресурсная) подпитка, и эмоциональный заряд (позитивными эмоциями). Потому у меня есть желание применить это упражнение в тренинге на темы "Эффективные коммуникации", "Организационные конфликты" и др., где это упражнение будет как раз кстати.
да вобщем, не очень мой)где-то видела, где-то слышала. обыграла.
а я имела ввиду именно твою интерпретацию, именно она мне понравилась. сложнее и в другой теме.
Да, твой вариант супер. Спасибо за то, что поделилась и мне очень хочется испробовать это упражнение в этом варианте.
мне нравится такая интерпретация этой методики. думаю, ценна именно уместная подводка и правильные выводы наряду с использованием удачной методики. мы называли "ковер или кружево пожеланий". участники говорят какое-то пожелание, передавая клубок в произвольном порядке. нить отпускаем, она будет собрана и ковер распустится, но эти прекрасные теплые пожелания, сказанные друг другу, останутся с нами на долгое время. потому что слово, заряженное позитивными эмоциями, имеет большую силу. провожу в конце занятия. участники уходят в хорошем настроении, на подъеме, что в принципе является критерием удачно проведенного психологического тренинга или консультирования (изменение настроения клиента)
Мой ответ почему-то получился под именем "Гость". Извините
Упражнение называется "Паутина". Каждый говорит о себе и передаёт ход вместе с клубком тому, кому хочет и вот так образуется "паутина". В тренинге на тему "Работа в команде" это очень важно с самого начала тренинга ощутить эту связь друг с другом. А листок - это символическое представление организации и участники тренинга, как работники могут влиять на её развитие. Разорви одну нить и листок упадёт. Каждый играет важную роль. Умение работать в команде - это умение доверять и чувствовать каждого, возможно и быть связанными одной невидимой нитью.
Таня, а что это за упражнение с нитками и листком бумаги? для чего листок?
Додати новий коментар