Статті автора
У цю передноворічну пору, зібравшись з думками опісля Всеукраїнської конференції тренерів, потягнуло мене зайнятись пошуком слідів тренінгової справи в Україні. Неочікувано для себе, дійшов до цікавих висновків.
Основи тренінгової роботи були закладені у часи Запорозької Січі серед козаків. І в тім, в принципі, немає нічого дивного, адже дане утворення суміщало у собі як бувалих чоловіків так і геть юних хлопців. Давайте розглянемо те, яким чином проходили навчання серед козаків, адже чимало з відомих методів використовувались і тоді.
Щойно новоявлений козак потрапляв на Січ, він проходив анкетування, коли писар заносив його до реєстру одного з кошів. Вже всередині них відбувалась командна робота, налагоджувалось внутрішнє життя.
Нерідко також використовувались методи творчого підходу та мозкового штурму. Писали на ватманах та просто шматках паперу – пригадуєте знамениту картину про те як «Запорожці пишуть листа турецькому султану»? З тієї ж опери.
Нерідко, для прикладу, використовувались методи групової динаміки та опитування. При обранні гетьмана, приміром, козаки кидали шапки, віддаючи свої голоси та демонструючи загальні настрої товариства.
Не цуралися вони і фізичних вправ. Гопак, вправляння на коні, із шаблями, пістолями і інші забавлянки – чого лишень не було.
Щодо тематики, то вона значно варіювалася. Окремо слід відзначити питання гендеру, що виносилися за межі Січі, до шинку, де проводилися разом із заняттями з ведення власної справи.
З огляду на брак часу, це лише попередні висновки. До глибших слід приходити, взявшись за істотне вивчення, а не жартівливо-історичний підхід.
Гарних всім свят!
27.02.2012 - Фокуси фокусування
14.11.2011 - Хочеш мати те, чого ніколи не мав, навчись робити те, що ніколи не робив
Кирило, підтримую вашу точку зору) я зараз читаю про казаків-характерників, шукаю слов*янську альтернативу індійським йогінам. хочу додати, що козаки вміли ще керувати своєю енергією та поповнювати її вчасно, попереджуючи професійне вигорання.
Кирило, ти молодець! Мені подобаєшся. Приїдеш до Луганська проводити тренінги на тиждень. Гарантую: каву, постіль, охорону, воду нагріємо кип'ятильником :)
Шкода, що тоді не було закону "Про інтелектуальну власність" ;)
Цікава версія))
Отже, запорожці були задіяні у витоках тренінгової діяльності. Я навіть цього й не знала. Дякую! як приємно :)
Додати новий коментар