Більшість підприємців «початківців» намагаються управляти власною підприємницькою діяльністю, проте так насправді, як показує практика, просто намагаються реагувати на події, котрі відбуваються навколо їхнього бізнес-проекту.
Низька рентабельність проекту, неефективне використання ресурсів та потенціалу ринку, підвищена чутливість до ризиків, втрачені можливості розвитку, нерозуміння перспектив, тощо, – все це ознаки необізнаності із базовими основами планування бізнес-процесів та відсутність практичних навичок до аналізу закономірностей та прогнозування розвитку ситуації на ринку.
Бізнес-план– складається в цілях ефективного управління і планування бізнесу. Є одним з основних інструментів, що визначають ефективність бізнес-ідеї, а також необхідною умовою для здобуття зовнішнього фінансування. Професійно розроблені документи розкривають всі складні питання планування бізнесу (проекту, ідеї), прораховують фінансову складову, прогнозують розвиток ситуації оцінюючи ризики, визначають розмір багатства, котрий можна здобути за умови ефективної («правильної») реалізації бізнес-проекту.
7 порад «початківцям»:
1. Бізнес-план повинен бути чітко структурованим та достатньо інформативним документом, проте легко сприйматися (важливий стиль оформлення) та зручним у використанні.
2. Він повинен бути пронизаний оптимізмом та створювати бажання до невідкладної швидкої реалізації його головної ідеї.
3. Для написання бізнес-плану Вам вкрай необхідний хороший настрій та світла голова. Розпочинайте написання бізнес-плану із найлегшого (улюбленого) для Вас розділу.
4. Вивчайте приклади інших бізнес-планів для розуміння стилів їх написання та особливостей аналізу різноманітних ідей.
5. Чітка аргументація, якісний аналіз, правильні акценти та реалістичність планування, – все це повинно всиляти віру інвесторів (партнерів, кредиторів) і забезпечити Вам повноту та своєчасність фінансування проекту.
6. Незабувайте: як би гарно не виглядав бізнес-план, зроблений на замовлення, в разі його затвердження працювати по ньому і звітувати за результати перед інвесторам (партнерами та кредиторами) доведеться саме Вам, тому приймайте активну участь в усіх етапах бізнес-планування.
7. Читайте «правильні» книжки, спілкуйтеся із «правильними» людьми, приймайте «правильні» рішення за «правильних» обставин часу та місця. Пам’ятайте – «науковці» не заробляють!
Для початку, пропоную ознайомитись із базовими поняттями та структурою бізнес-плану (див. «Основи планування: частина 1»).
Далі буде…
15.12.2011 - Особливості використання процентних ставок для аналізу проектів
Дякую Андрію за цікаві та доступні матеріали. З нетерпінням чекатиму продовження. Чи можна попросити матеріали по оцінці ефективності проектів та ризиків їх реалізації?
Ще раз дякую!
Я працюю в громадській організації, тому часто стикаюсь із написанням бізнес-плану. Дякую за поради :)
Додати новий коментар