Бізнес-тренер- це професія, яка з'явилася на вітчизняному ринку порівняно нещодавно, близько 20 років тому.
Проте у класифікаторі професій такий вид діяльності не значиться, тому навчальні заклади не займаються підготовкою подібних фахівців - і це на тлі відносно високого попиту на кваліфіковані кадри в сфері короткострокового навчання. Базова освіта для бізнес-тренера - на сьогодні це відкрите питання.
Бізнес-тренер– це спеціаліст, який, окрім вищої освіти, досвіду роботи в предметній області (маркетинг, продажі, управління та ін.), є професіоналом у навчанні дорослих людей - працівників компаній.
На Заході, як правило, тренер має базову бізнес-освіту, в Україні тренери – це фахівці у різних галузях (психологія, економіка, управління, педагогіка, філософія і т. д.), що пройшли додаткове навчання за спеціальною програмою («Тренінг тренерів»).
Бізнес-тренер- фахівець, який володіє навичками проведення бізнес-тренінгу.
Бізнес-тренінг- це навчальний процес з передавання знань і формування навичок, необхідних для ефективної роботи співробітників компанії. Це такі навички, наприклад, як навички продажу, презентації, управління персоналом тощо.
Сьогодні вже важко уявити собі організацію, яка не займається навчанням своїх співробітників. Є організації, в яких не відвідувати тренінги, не вчитися – це поганий тон. Можна прочитати мільйон книг, але, якщо немає практичних навичок, це все буде на рівні «знаю, але не вмію».
Залежно від масштабу та роду діяльності компанії, до завдань бізнес-тренера входять:
Особисті якості:
Тренер сам повинен бути успішним, вміти активно надихати людей на пошук нових рішень, мотивувати своїм успіхом групу, переживати «новий» досвід разом зі своїми учасниками, а головне - любити людей!
Бізнес-тренер завжди працює з людьми, тому, він повинен уміти бачити конфлікт, який розпочинається, і управляти ним. Для тренера також дуже важливо вміти навчати різні категорії працівників (і фахівців, і топ-менеджерів).
Гнучкість, уміння контактувати з людьми, не конфліктність, відповідальність, цілеспрямованість, відкритість, позитивність, гумор, уміння захопити, уміння вчитися новому та застосовувати це у своїй роботі, стресостійкість, комунікабельність, системне мислення, структурованість, прагнення до постійного професійного розвитку- усі ці риси також стануть у нагоді тренерові у його роботі.
Нещодавно брала участь в тренінгу для тренерів і почула досить багато питань від інших учасників: «Вік для бізнес-тренера – це «+» чи «-»?».
Відповідь тренера на це питання була такою: «Возраст тренера – это как хорошее вино. С возрастом у человека появляется система и он может быстрее передавать знания. И, если есть фактор веры в то, что ты делаешь, если есть энтузиазм, то ты переключаешь себя внутри и создаёшь интерактивное пространство, в котором твой возраст, опыт, знания, навыки становятся главными ресурсами».
На мою думку, для того, щоб бути успішним бізнес-тренером, потрібно володіти теоретичними і практичними знаннями а головне – уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи, що не можливо без постійного саморозвитку, самовдосконалення. Тренінг - це мистецтво. І щоб бути майстром, потрібно постійно вдосконалюватися.
Сучасний ринок висуває дедалі більш жорсткі вимоги. Сьогодні недостатньо мати просто вищу освіту та досвід роботи. Хочеш побудувати успішну кар'єру – постійно розвивайся і навчайся. Вчитися ніколи не пізно, а «+» та «-» віку, освіті, особистим якостям, успіху тільки мотивують мене. І те, що не в наших силах змінити – можна замінити на компенсаторні можливості.
З нагоди новорічних свят, хочу всім побажати віри в себе, в людей, в зміни до найкращого та багато бажань, які безумовно збуваються!
26.07.2016 - Чем отличается семинар от тренинга?
30.11.2015 - Сила слова
26.08.2015 - Мотивация предпринимательства
09.07.2015 - В чём счастье? Счастье - это жить!
16.06.2015 - Тренінг-семінар для військовослужбовців у Запоріжжі
22.05.2015 - День вишиванки у центрі зайнятості
Додати новий коментар