Облік та реєстрація в центрах зайнятості всіх громадян, в тому числі і внутрішньо переміщених осіб, здійснюється незалежно від місця проживання чи перебування.
Реєстрація в центрі зайнятості проводиться за умови пред’явлення наступних документів:
За наявності особа також подає інші документи відповідно до пункту 3, 4 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу зі змінами і доповненнями внесеними згідно Постанови КМУ від 27.08.2014 р №403, а це:
Факт внутрішнього переміщення особи підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Для отримання такої довідки внутрішньо переміщена особа має звернутись до структурного підрозділу місцевої адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного перебування із заявою про отримання такої довідки (п.3 ст.4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).
Облік внутрішньо переміщених осіб здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 01.10.2014 №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції».
Внутрішньо переміщені особи, які зареєструвались в органах соціального захисту та отримали довідку про взяття їх на облік, мають право на реєстрацію в центрі зайнятості з наданням статусу безробітного та отримати матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Також такі особи мають право, при наявності відповідного переліку документів передбаченого Постановою КМУ від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» на щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, оплату комунальних послуг.
Внутрішньо переміщені особи, які є членами особистого селянського господарства, для реєстрації за місцем свого перебування, довідку про припинення ведення особистого селянського господарств або вихід з такого господарства не надають.
Ті ж внутрішньо переміщені особи, які не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості та документи (трудова книжка) яких залишилась у роботодавця, для надання статусу безробітного необхідно надати центру зайнятості:
Таким особам статус безробітного надається відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», допомога по безробіттю призначається з урахуванням підстав звільнення з останнього місця роботи, зазначеної у заяві особи.
Якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до суду для одностороннього припинення трудових відносин. У такому випадку до центру зайнятості подається рішення суду.
Внутрішньо переміщені особи, які звільнились з роботи (припинили інший вид зайнятості) але не мають документів, які б підтвердили факт їхнього звільнення (припинення зайнятості), отримають статус безробітного відповідно Закону України «Про зайнятість населення», допомога по безробіттю призначається відповідно у мінімальному розмірі що становить - 544 грн. на 180 календарних днів до подання ними документів та відомостей про періоди трудової діяльності, страховий стаж, заробітну плату.
Увага! Слід пам’ятати також і про те, що відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних та документів, на підставі яких приймаються рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного. У разі подання недостовірних даних особи несуть відповідальність згідно чинного законодавства (в тому числі, зобов’язані будуть повернути суми виплаченого матеріального забезпечення та вартість отриманих соціальних послуг).
Внутрішньо переміщені особи, які звільнились з роботи, звернулись до центру зайнятості протягом місяця з дня звільнення та подали весь перелік документів необхідний для реєстрації мають право на отримання допомоги по безробіттю в залежності від страхового стажу відповідно до частини 1 ст.22 та пункту 1 ст.23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» не менше ніж 974,4 грн. та не більше ніж 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб - 4872 грн. При цьому, час роботи на тимчасово окупованій території та районів проведення АТО, коли сплата єдиного внеску відповідно за даними Державного реєстру не підтверджується, є періодом перерви страхового стажу з поважної причини.
Окрім того, внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку як безробітні в центрах зайнятості, розташованих на території проведення АТО, переїхали до інших регіонів та звернулись до центрів зайнятості, мають право на продовження отримання соціальних послуг та матеріального забезпечення без припинення реєстрації.
10.03.2015 - Підприємець - заручник закону та порядку
26.06.2012 - Як оформити і оплатити працю практиканта на підприємстві?
Додати новий коментар