«АйКю Холдинг» успішно завершив навчальну програму для USAID та переміг у конкурсах на співпрацю з ПРООН
Новини
«АйКю Холдинг» успішно завершив навчальну програму для USAID та переміг у конкурсах на співпрацю з ПРООН
Львівська компанія ТзОВ «АйКю Холдинг» виступила виконавцем у програмі проведення тренінгів для представників об’єднаних територіальних громад, а також керівного складу комунальних підприємств по всій території України.
20 онлайн-тренінгів для двох груп учасників кількістю близько 60-ти були проведені впродовж травня-червня 2020 року на замовлення Проєкту міжнародної технічної допомоги «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку в Україні» (ARDS)
Забезпечення належних джерел доходів для мешканців сільських територій в Україні та посилення економічного розвитку громад на місцях – основна кінцева мета проведення даних навчань.
Саме тому тренінги були націлені на підвищення інституційної спроможності комунальних підприємств та об’єднаних територіальних громад у застосуванні бізнес-підходів управління та нових комерційних напрямів діяльності, а також розвитку малого та середнього підприємництва в громаді.
Тематика тренінгів стосувалася розширення напрямків діяльності комунальних підприємств, як способу отримання додаткових прибутків, горизонтальних комунікації у ланцюгу «комунальне підприємство – голова громади – депутатський корпус – громада», інструментів формування бізнес-процесів та розвитку клієнтоорієнтованості, джерел фінансування проєктів розвитку комунальних підприємств, комплексного підходу до стратегічного планування та аналізу економічного профілю громади, чинників, що впливають на розвиток бізнесу в громаді, особливостей розробки проєктів розвитку громади як магнітів для інвестора, місцевого бізнесу як інструменту залучення інвестора ззовні, інструментів промоції та позиціонування громади.
Не зважаючи на формат онлайн-навчань, слухачі мали нагоду попрактикувати чималу кількістю методів інтерактивної роботи - міні-лекції, фасилітація, «мозковий штурм», обговорення проблемних питань і групові дискусії, віддалена робота у сопорт-командах та з елементами конкуренції, учбові ситуації (case study), онлайн-включення експертів (кращих представників відповідних галузей) та багато інших.
Проєкт реалізовувався в Україні компанією Кімонікс Інтернешнл Інк.
Фінансування здійснювалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
У 1992 р. було укладено двосторонню угоду між Україною та USAID про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво, яка мала на меті сприяти країні у реалізації її економічного, політичного та суспільного потенціалу. USAID та Уряд України визначили три стратегічні завдання: формування ринкової економіки на розлогій суспільній базі, сприяння розбудові демократичної політичної системи за широкої участі громадян, а також допомогу у реформуванні соціального сектору, аби пом’якшити труднощі перехідного періоду, передусім для вразливих верств населення. Таким чином розпочалося двадцятирічне партнерство, яке триває і сьогодні.
В контексті розвитку сільського господарства, до основних напрямів цієї співпраці належать формування сталого, ринково орієнтованого стратегічного середовища, розвиток механізмів фінансового забезпечення аграрного сектору, а також розбудова більш ефективної інфраструктури ринку для потреб малих та середніх виробників. Агентство сприяє впровадженню ефективної державної політики у сфері сільського господарства та майнових прав, отриманню українськими підприємствами доступу до міжнародних ринків, а також впровадженню механізмів фінансування для потреб малих і середніх с/г виробників.
Окрім цього IQholding вкотре став переможцем цього разу аж двох конкурсних відборів на виковця навчальних програм для Програми ООН з відновлення та розбудови миру.
«Серія тренінгів з практичних аспектів підприємницької діяльності в Луганській, Донецькій та Запорізькій областях», а також «Серія тренінгів з питань стратегічного розвитку бізнесу в Луганській, Донецькій та Запорізькій областях» будуть реалізовані «АйКю Холдингом» вже восени цього року.
Даний проєкт покликаний посилити потенціал для підвищення загальної підприємницької активності ВПО та місцевого населення Луганської, Донецької та Запорізької областей.
Програмою передбачено дев'ять триденних тренінгів з практичних аспектів підприємницької діяльності та сім дводенних тренінгів зі стратегічного розвитку бізнесу для ВПО та місцевого населення окреслених регіонів.
Щонайменше 400 учасників на контрольованих Україною територіях (Маріуполь, Покровськ, Слов'янськ, Сєвєродонецьк, Токмак, Рубіжне, Мелітополь, Оріхів, Бердянськ, Краматорськ та Кремінна) повинні отримати підвищення знань у сфері управління та обліку, фінансів, бухгалтерського обліку, управління людськими ресурсами, проєктування та оптимізації бізнес-процесів як практичних аспектів підприємницької діяльності, а також стратегічного розвитку свого бізнесу, визначення та подолання внутрішніх та зовнішніх бар'єрів зростання.
Нагадаємо, що IQholding співпрацює з ПРООН іще з 2015 року. За цей період вдалося реалізувати різноманітні програми з розвитку бізнесу та навичок підприємництва для майже 5000 тисяч слухачів.
В рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру з 2015 року на сході України надаються малі бізнес-гранти на створення, відновлення та розвиток ММСП. Метою програми є економічне відновлення регіонів, що постраждали від конфлікту, підтримка підприємництва, сприяння працевлаштуванню та підвищення спроможності ВПО і місцевого населення до самостійної генерації доходів.
Загалом, за час існування програми, гранти було надано на реалізацію 649 бізнес-проектів, завдяки яким створено більше двох тисяч робочих місць. 7,5 тисяч людей пройшли тренінги з навичок підприємництва, підвищення кваліфікації та розвитку бізнесу. В цілому ж, в рамках різних активностей Програми ООН із відновлення та розбудови миру було створено майже 3,5 тис робочих місць в 8 регіонах України.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.