IQholding проведе навчання на замовлення Проєкту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»
Новини
IQholding проведе навчання на замовлення Проєкту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»
Львівська компанія ТзОВ «АйКю Холдинг» забезпечить надання консультаційних послуг з розробки та проведення практичних тренінгів для представників об’єднаних територіальних громад, а також керівного складу комунальних підприємств.
Протягом травня-червня 2020 року IQholding на замовлення Проєкту міжнародної технічної допомоги «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку в Україні» (ARDS) проведе онлайн-тренінги для комунальних підприємств та для представників об’єднаних територіальних громад.
Метою проєкту є підтримка всебічного і сталого економічного зростання на основі підвищення конкурентоспроможності. А також – підвищення якості управління в аграрному секторі із залученням до нього ширшого спектру учасників економічної діяльності. Це дасть змогу забезпечити належні джерела доходів для мешканців сільських територій в Україні та посилити економічний розвиток громад на місцях.
Кожен тренінг складатиметься із 10-ти модулів (тривалістю по 1,5 години), які відбуватимуться двічі або тричі на тиждень, та міститиме інтерактивні завдання, розраховані на онлайн-аудиторію кількістю до 30-ти чоловік. А кожен модуль, в свою чергу, завершуватиметься сесією питань учасників, відповіді на які надаватимуть тренери на початку наступного модулю.
Методами інтерактивної роботи з онлайн-аудиторією будуть застосовані міні-лекції, фасилітація, «мозковий штурм», обговорення проблемних питань і групові дискусії, індивідуальна робота, віддалена робота у сопорт-командах та з елементами конкуренції і взаємооцінки, групове обговорення завдань та презентація групових рішень, виконання вправ у великій та малих групах, рішення кейсів, робота із завданнями в методичних матеріалах, учбові ситуації (case study), відпрацювання конкретних умінь та навичок, ситуаційний аналіз, домашні завдання, спітчі, ментальні карти, дизайн-мислення, тощо.
Тренінг для керівного складу комунальних підприємств спрямований на підвищення інституційної спроможності комунальних підприємств у застосуванні бізнес-підходів управління комунальним підприємством та нових комерційних напрямів діяльності.
Такий тренінг охопить тематику:
- Розширення напрямків діяльності комунальних підприємств, як спосіб отримання додаткових прибутків.
- Горизонтальні комунікації у ланцюгу «комунальне підприємство – голова громади – депутатський корпус – громада».
- Інструменти формування бізнес-процесів та розвитку клієнтоорієнтованості.
- Джерела фінансування проєктів розвитку комунальних підприємств.
Тренінг для представників територіальних громад зорієнтований на підвищення інституційної спроможності об’єднаних територіальних громад у розвитку малого та середнього підприємництва в громаді, розробка проєктів місцевого розвитку та залучення інвесторів.
Основні тематичні блоки цього тренінгу:
- Комплексний підхід до стратегічного планування та аналіз економічного профілю громади.
- Чинники, що впливають на розвиток бізнесу в громаді.
- Особливості розробки проєктів розвитку громади як магнітів для інвестора.
- Місцевий бізнес як інструмент залучення інвестора ззовні.
- Інструменти промоції та позиціонування громади.
Тренінги розраховані, в першу чергу, на:
- голів громад та їх заступників;
- економістів громад та інвестменеджерів;
- представників депутатського корпусу;
- представників комунальних підприємств.
Реєстрація учасників відбувається за посиланням.
Проєкт реалізовується в Україні компанією Кімонікс Інтернешнл Інк.
Фінансування здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Довідка:
У 1992 р. було укладено двосторонню угоду між Україною та USAID про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво, яка мала на меті сприяти країні у реалізації її економічного, політичного та суспільного потенціалу. USAID та Уряд України визначили три стратегічні завдання: формування ринкової економіки на розлогій суспільній базі, сприяння розбудові демократичної політичної системи за широкої участі громадян, а також допомогу у реформуванні соціального сектору, аби пом’якшити труднощі перехідного періоду, передусім для вразливих верств населення. Таким чином розпочалося двадцятирічне партнерство, яке триває і сьогодні.
В контексті розвитку сільського господарства, до основних напрямів цієї співпраці належать формування сталого, ринково орієнтованого стратегічного середовища, розвиток механізмів фінансового забезпечення аграрного сектору, а також розбудова більш ефективної інфраструктури ринку для потреб малих та середніх виробників. Агентство сприяє впровадженню ефективної державної політики у сфері сільського господарства та майнових прав, отриманню українськими підприємствами доступу до міжнародних ринків, а також впровадженню механізмів фінансування для потреб малих і середніх с/г виробників.