Колись безробітні, сьогодні – успішні підприємці
Новини
Колись безробітні, сьогодні – успішні підприємці
Цього року вчетверте Львівський обласний центр зайнятості за підтримки багаторічних партнерів – ТзОВ «Територія бізнесу» (директор А. І. Якимів), Сокальської агенції регіонального розвитку (керівник А. І. Костюк), ГО «Центр «Жіночі перспективи» (голова Л. В. Максимович) – організував Конкурс на кращу реалізацію бізнес-плану колишніми безробітними, котрі за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу.
Мета Конкурсу – залучення безробітних до підприємницької діяльності шляхом підтримки їх підприємницьких ініціатив, у тому числі через надання одноразової виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності; визначення найбільш успішної реалізації бізнес-проектів розвитку підприємницької діяльності серед колишніх безробітних, котрі за сприянням служби зайнятості започаткували власну справу. Також демонстрація та поширення успішного досвіду ефективного використання фінансової підтримки безробітних при самозайнятості й створенні нових робочих місць.
Конкурс проводиться у три тури. Під час першого туру члени експертної ради ознайомилися з підприємницькими ідеями 64 екс-безробітних, а для участі у фіналі відібрали 11 проектів, котрі вирізнялися з-поміж інших креативністю, простотою в реалізації, мінімальними затратами, наявністю соціальної складової, перспективою розширення та залучення найманого персоналу.
За результатами конкурсу було визначено 3 переможців. Третю сходинку на п’єдесталі переможців завоював Северин Хобзей. Заснована ним мережа закладів швидкого харчування «Тікітай» користується неабияким попитом у туристів, студентів та інших шанувальників швидкої їжі.
Срібним призером конкурсу став Петро Мамай, котрий розводить червоних каліфорнійських черв’яків. Опале листя, кухонні відходи, городній сухостій та інший непотріб його «підопічні» перетворюють у хрусткі купюри. Ця діяльність не потребує значних капіталовкладень, але має багато перспектив у сфері збуту.
А блискучу перемогу і першість у змаганні здобула Мирослава Мадей. Її проект – вело-книгарня «Чаргород» – заворожив журі казковістю, подивував глибоким освітнім потенціалом. Створення та реалізація яскравих книжок-іграшок для найменшеньких читачів дозволяє не тільки заробляти на життя, але й всесторонньо розвивати малечу, прививати їй любов до книжки, виховувати естетичні смаки, а ще – забезпечити роботою швачок, дизайнерів, продавців та ін.
Цьогорічний конкурс пройшов в дуже позитивній атмосфері. Учасники продемонстрували успішне втілення найдивовижніших бізнес-ідей. Вони дуже креативно та з великим ентузіазмом представили свої успіхи у реалізації бізнес-проектів, поділилися досвідом, здобутим на шляху втілення своїх мрій.
Та найважливіше – і учасники, і організатори отримали змогу наочно переконатися, що люди з великим прагненням до успіху за моральної та матеріальної підтримки збоку можуть досягти значних висот.