Тренінг для працівників служби зайнятості, що працюють з особами, які постраждали внаслідок військових дій в рамках АТО на Сході України та внутрішньо-переміщеними особами.
Новини
Тренінг для працівників служби зайнятості, що працюють з особами, які постраждали внаслідок військових дій в рамках АТО на Сході України та внутрішньо-переміщеними особами.
В рамках презентації проекту «Сприяння соціально-психологічній реабілітації громадян, що постраждали внаслідок подій «Революції Гідності», військових дій, та тих, що були вимушені переселитись з тимчасово-окупованих територій України» 2 жовтня відбувся тренінг для працівників державної служби зайнятості з усіх регіонів України за участі тренера ГК «Територія Бізнесу» Надії Стець.
У тренінгу прийняли участь 40 працівників обласних центрів зайнятості Житомира, Полтави, Херсона, Вінниці, Сум, Ужгорода, Запоріжжя, Хмельницького, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Луцька, Миколаєва, Рівного, Кіровограда, Тернополя, Харкова, Києва, Львова, Одеси, Черкас, Чернівців, Чернігова.
На тренінгу розглядалися питання особливостей роботи працівників служби зайнятості з особами, які постраждали внаслідок військових дій в рамках АТО на Сході України та внутрішньо-переміщеними особами.
В рамках Проекту для працівників центрів зайнятості передбачено ще низку тренінгів:
- Ефективна комунікація працівника служби зайнятості:
- Тренінг комунікативної компетентності.
- Ефективне управління конфліктами та стресовими ситуаціями.
- Емоційний інтелект як передумова ефективної особистісної та професійної взаємодії.
- Використання технік НЛП у роботі працівника служби зайнятості.
- Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання.
- Робота в команді. Мотивація результативної діяльності.
Проект «Сприяння соціально-психологічній реабілітації громадян, що постраждали внаслідок подій «Революції Гідності», військових дій, та тих, що були вимушені переселитись з тимчасово-окупованих територій України» надзвичайно актуальний для нашої країни в сучасних реаліях. Сьогодні Україна переживає доленосні трансформуючі зміни у соціальному, політичному та економічному житті. Новітня історія породжує нові тенденції у суспільстві та активізує проблеми, які ще вчора не були притаманні для України: з’являються учасники військових дій, спостерігається велика кількість осіб з посттравматичними стресовими розладами (ПТТСР), мігранти, що вимушено залишили місце проживання, тощо. Всі вони сьогодні потребують нагальної психологічної, правової, матеріальної та інформаційної підтримки. Крім того, через загальну напруженість та невизначеність в суспільстві, економічну та соціальну кризу, швидкість, кількість та інтенсивність змін відбувається зниження адаптаційних можливостей пересічного учасника ринку праці, що унеможливлює підтримання належних соціальних стандартів для переважної більшості населення України.
Перед суспільством гостро та терміново постають дуже важливі і нагальні питання: яким чином повернути суспільству повноцінних в психологічному і моральному відношенні громадян, захистити суспільство від розгулу агресії і неконтрольованої спонтанної войовничості, як уберегти учасників військових дій від травмуючого впливу жорстокої реальності мирного життя, як підтримати віру потенційних захисників Батьківщини в її здатність піклуватися про своїх кращих синів, як допомогти вимушеним переселенцям побудувати життя на новому місці та забезпечити їх нагальні потреби і т.п.
Одним з механізмів врегулювання цієї проблеми є професійна інформаційно-просвітницька та індивідуально-консультаційна робота серед населення, зокрема серед клієнтів служби зайнятості.