Статті автора
Три роки тому, гортаючи сторінки інтернет-видань, зустрів цікаву тезу, що стосувалася економіки нашої держави (нагадаю, саме настала криза): «Модернізуйся або помри». У статті автор розповідав про необхідність внутрішніх змін для збільшення конкурентоспроможності.
Декілька днів тому, у моїй роботі трапився цікавий і, у чомусь аналогічний випадок. Для виконання нескладного завдання – незначних змін у проектних кресленнях – було одноразово найнято фахівця, якому заплатили чималу суму грошей (відносно витраченого часу). У даній професії використовуються певні комп’ютерні програми, що є стандартними і не потребують значних зусиль в опануванні (за винятком переходу на новіші версії). Коли найнятому фахівцю було надано все потрібне для роботи, він почав ставити надзвичайно елементарні питання, типу «як працювати з цією програмою?». Після кількох уточнюючих запитань, виявилось, що проектант дійсно працює з даною програмою, але версії десятирічної давнини. І замість того, щоб навчитись працювати у новіших версіях, він просто пристосовував все під свої застарілі методи.
Доволі часто? спілкуючись з людьми на тренінгах або за інших обставин, доводиться чути, що їм бракує роботи. Водночас, зустрічаєш нерозуміння того, навіщо потрібно навчатись на тренінгах та «втрачати час». І лише одиниці помічають, що для отримання нового місця роботи слід щось змінювати у собі і навчатись новому. У протилежному випадку, ви, як фахівець, нікому й ніколи не будете цікаві. Пригадуєте, як казала Коко Шанель: «Хочеш мати те, чого ніколи не мав, навчись робити те, що ніколи не робив».
27.02.2012 - Фокуси фокусування
27.12.2011 - У цю передноворічну пору
Додати новий коментар