Щоб зацікавити уадиторію і налаштувати на активну участь, на початку заняття (одразу після привітання) я, іноді, використовую таку задачку.
Умова задачі: над пустелею з пункта А в пункт Б летів літак з важливим вантажем (припустимо, відстань 300 км). В точці С літак потерпів аварію і впав. В кабіні два пілота. Уявіть, що один з них – ви (тобто кожен з учасників), а інший пілот тяжко поранений і сам пересуватися не може. Відомо, що в 20 км від місця аварії має бути оазис з питною водою і захистом від пекучого сонця, а в 70-ти км знаходиться якийсь населений пункт. З місця аварії на собі можна винести тільки 3 з 6 предметів:
Питання до всіх, хто прочитає цей пост:
Які будуть ваші дії у такій ситуації? Як ви будете вирішувати цю проблему?
29.02.2016 - Источники финансирования для создания и развития собственного бизнеса
29.02.2016 - Алгоритм действий для организации своего дела
20.07.2014 - Признаки карьериста в физиогномике
23.06.2014 - Ценность физиогномики
23.03.2014 - Тренінг-семінар "Психологічна мотивація молоді до працевлаштування"
03.02.2014 - Человек с Бульвара Капуцинов
спасибо за классные комментарии!!! за романтические - Николаю, за рациональные - Виктору! удачи вам, радости, успехов всяческих и прекрасного весеннего настроения!
Взял бы палатку от солнца. В палатке романтичнее, чем под открытым солнцем. В ней мы укроемся. Сигнальный пистолет (вдруг у товарища завтра день рождения, а он без салюта непривык)) А если дня рождения нет, то самолёту летящему привет передать. Вода нужна понятное дело (надо же куда то цветы поставить с дня рождения, чтобы не засохли))) Карта нарисуется на нашей красивой гимнастёрк. Компас по солнцу. А верёвка мне не надо, я тянуть его не собираюсь как бревно. На себе понесу)) я сильный. Он выживет))
В принципі єдекілька варіантів відповіді.
1. немає сенсу кудись рухатись по пустелі. Тому, що літак в аврії серьезна річ. Миттево можуть визнати його місце знаходження, зв"яок налаштований, можна отримати завчасно допомогу. Все залежить від ситуації- дивлячись , яка аварія.
2.Якщо взагалі кепсько, тобто повний "аут", нічого не працює и і є варіант, робити якісь кроки. Я зробив би наступне: написав би на планшеті для бідуінів ''SOS''.Взяв би компас, карту і флягу. В принципі 20 км по пустелі складно , але можливо вирватись. Пістоль залишив би біля входу в літак, біля пілота, розклав би намет біля літака. Мотузкою прив"язав би до літака.Може злізе якось пілот по ній в намет. Після оазису , де влаштував би певне житло, взяв би міцні ліани та папоротники, повернувся би за пілотом та написав би свій рух в сторону оазису, для групи 911.
мені приємно, що кожен, хто відповідав, не кинув товариша в біді!) товарищи! с вами можно идти в разведку!)Ура!!!
а також нові оригінальні віповіді, яких я ще не чула від учасників. буду застосовувати на тренінгах. Дякую!
Ця задачка дуже універсальна. Тренер може використати її в різних темах. Від «Подолання криз» та «Мотивации до пошуку роботи» до «Роботи в команді». Все залежить від висновку.
Я дякую за велику кількість відповідей та увагу до блогу. Це дуже надихає. Всі відповіді в даній задачі будуть правильними. Адже кожна людина, вирішуючи життєві проблеми, орієнтується на свої ресурси: це і життєвий досвід, і фізична форма, стан здоров’я, навички та вміння. Моє суб’єктивне рішення буде таким. Я нікуди не буду йти, залишуся на місці аварії та чекатиму на допомогу. Адже коли літак (з важливим вантажем) не повернеться вчасно в точку Б, його будуть шукати. Шукати саме на відрізку А-Б. Якщо я буду віддалятися від даної відстані, пошуки потребують більшого часу, і зменьшаться шанси на порятунок. Не уявляю себе, слабку жінку, що пройшла в пустелі 70 км!) хоча хто знає)
Але чекати допомогу та терпіти – не завжди найліпший шлях вирішення проблем. Навпаки, частіше саме активні дії можуть призвести до бажаного ефекту. Маю на увазі і пошук роботи. І т.д.
Або так. Щоб знайти найкращий вихід із складної ситуації, треба абстрагуватися від неї, подивитися зі сторони, не беручи участь емоційно. Адже тривога, розгубленість та страхи заважають логічно мислити. Втрата роботи – то стрес. Який можна подолати. Чим ми з вами і будемо сьогодні займатися.
Наталя, а розгадка цього тесту буде чи ні? Щось означають ті предмети, які ми обираємо?:)
А я візьму з собою карту, компас і намет. Теоретично 70 км подолати можна дні за три, ну якщо пощастить і трапиться машина, то набагато швидше. До води дійду за день, тож витримаю, а флягу залишу колезі :)
Я б залишився з колегою на місці аварії - чекати рятівників.
До міста дійти за добу під палючим сонцем 70 км нереально (я на велосипеді без тренування після приблизно 100 км був майже мертвий).
Сигнальний пістолет та намет залишу товаришу. В бік води йти не має сенсу, - якщо фляга повна, - то більше води там не стане. Змочену водою мотузку залишу товаришу. флягу прийдеться забрати - 70 км без води людина не пройде. З картою флягою та компасом вирушу до населенного пункту за допомогою.
Пораненому пілоту поставлю намет та залишу йому воду. Я візьму карту, комрас та сигнальний пістолет і піду до міста.
Додати новий коментар