Моя думка така: перш ніж роз’яснювати, треба знати, певнимчином приймати участь у законотворенні та обговоренні законодавства.
У суспільстві чи у суб’єктів підприємницької діяльності об’єктивно виникають спільні проблеми, розв’язати які простіше спільними зусиллями.
Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», який був прийнятий 2003 році дає впливові механізми участі тренерам, кожному громадянину, кожному суб’єкту підприємництва, кожній асоціації виконати цю місію. Основна наша роль у законотворчості – це здобути професійні знання, оволодіти методикою та застосовувати її для аргументації, що дасть можливість успішно впливати на регуляторну діяльність.
Я пропоную поговорити сьогодні про Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV. Він передбачає декілька цікавих механізмів, а головне цей Закон регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців. Ще корисний момент цього закону, який пов'язаний з особливим статусом відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Такі відомості мають статус достовірних, відкритих і можуть бути використані як доказ у спорі з третьою особою.
Міністерство юстиції України винесло за суспільне обговорення проект змін в цей Закон. Ці зміни стосуються ст.35,37 Закону. В чому вони полягають? Більш детально Ви можете познайомитися в законопроекті. А ось коротко:
- ст.37 - реєстратор має право залишити документи без розгляду надані для проведення держреєстрації припинення юридичної особи, якщо в єдиному державному реєстрі є свідчення про те, що дана юридична особа є учасником других юридичних структур і має незакриті відокремлені підрозділи;
- ст.35- забороняється проведення державної реєстрації змін в статутних документах засновників юридичної особи, по відношенню до якої прийнято рішення про припинення з дати внесення в Єдиний держреєстр запису про рішення засновників про припинення юридичної особи.
Пропоную обговорити ці зміни. Чи підтримуєте Ви їх, чи маєте думку внести зміни (обґрунтування), чи дійсно вони ефективні, які вирішують проблеми?Напишіть свої пропозиції в коментарях і ми разом з Вами в рамках законотворенняспрямуємо до ВРУ чи автора законопроекту від імені компанії наші пропозиції. Тож починаємо,чи ні?!
04.02.2014 - Здоровий спосіб життя: чи можна поєднувати шкідливі звички та спорт?
20.10.2013 - Перейдіть на КВЕД - 2010 до кінця 2013 року!
20.06.2013 - Готівкові розрахунки
11.05.2013 - Всі фізичні особи підприємці подають деклараці
18.04.2013 - По всіх питаннях щодо касових апаратів слід звертатись до Центрів сервісного обслуговування чи виробників
21.03.2013 - Чи підлягають відомості про платників податків щорічному підтвердженню?
Понятие обособленного структурного подразделения законодательно не закреплено, в ГК Украины, лишь указывается, что филиалы, ДП, представительства являются обособленными подразделениями юридического лица. Также законодательно не полностью раскрыт правовой режим имущества, находящегося у указанных подразделений, не определено, с какого момента данные обособленные подразделения могут осуществлять свои полномочия. В ходе хоз.деятельности возникает и много других вопросов...
Дуже цікаве питання. Але на жаль норми чинного законодавства стосовно підприємст: "дочки - мами" говорять наступне: я тебе "породив я тебе і уб'ю". ДП відповідно до чинного законодавства визначені юридичними особами, але розпорядник майна є "мама" тобто засновник.
В ситуації створення ДП порада наступна: ВИЗНАЧАЙТЕ ВСІ МОМЕНТИ у СТАТУТІ ДП в тому числі і про те, що запитуєте. Бо саме це дуже важливо. Хтось заробляє, а хтось витрачає.
Как быть в такой ситуации: дочернее предприятие стабильно прибыльно работает, а фирма-учредитель - банкрот?
Євгенія я згодна з твоєю думкою. Аще є ще одна проблема, яка є "спекуляцією" під цю проблему: фірми "бабочки", обналичники, які чорну справу зробили і спригнули з підприємницької діяльності і ніякої відповідальності.
Статью 37 необходимо обговаривать, потому что в 90-е было открыто много ЧП, кооперативов. Тогда их не закрывали, а потом про них просто забыли, или перепродали открытые ЧП, т.к. были лицензии на работу, а сейчас нет механизма ликвидации. Срок давности не позволяет вернуться назад., как их закрыть?
Додати новий коментар