Статті автора
Стати рабом в античному Римі можна було і добровільно продавши самого себе. Документи, що дійшли до нас, свідчать про непоодинокість, якщо не масовість таких угод.
Ця обставина довго не давала мені спокою своєю абсурдністю.
Уроки історії пригадую нині, коли аналізую трансформацію (чи перверзію) людей найманої праці в країні, котра обрала незалежність і вільний ринок.
Ні, законодавство про працю не змінилося, воно просто ігнорується при мовчазній згоді самих найманих працівників. Трудові правовідносини підміняються цивільно-правовими, або й просто партизанськими (це коли “зарплата”в конверті і жодних пільг чи гарантій).
Безстроковий трудовий договір – це основа основ для країн, котрі дбають про свій сталий розвиток. Він дає можливість людині спланувати своє життя на довгий період.
Наше суспільство від цього відмовилось якось раптово, чим означило своє сповзання до стану країни третього світу, а людей підштовхнуло до масової міграції, більше подібної на дезертирство.
В цьому дехто вбачає нашу конкурентну перевагу перед іншими. Адже людині на пташиних правах можна менше платити. От тобі й дешева робоча сила. Під цю перевагу залучають інвестора.
Загалом не є великою таємницею, що правила гри формують великі фінансово промислові групи (в народі - олігархи), котрі живуть з експорту. Для них простіше, коли люди залежні від копійчаних заробітків на їхніх підприємствах, без жодних гарантій і претензій.
Але чому ми так швидко здалися без бою?
13.02.2013 - Про жабку в молоці
03.02.2013 - Істина ховається в деталях
П. Віталію! Я повністю з Вами згідна. Це сьогоднішній день, але можливо вже завтра щось зміниться? І люди стануть більш впененішими в собі.
Нажаль зараз між підприємцями і працівниками йде змагання - хто кого перехитрить. І перемагають сильніші - роботодавці. Тому, що у нас діє неписане правило:"Правий той, у кого більше прав".
Підприємці, коли заключають кабальні договори (або зовсім їх не заключають)перестраховуються від недобросовісних працівників. І в якомусь сенсі вони теж праві- дуже велика кількість людей просто не хоче працювати, і єдине що заставляє їх приходити вчасно на роботу та виконувати її біль-менш якісно - це страх. Страх що звільнять, страх штрафу...
Віталію, вітаю з прем"єрою!
Чудова замітка!
Власне зараз я готую допис про "здалися", але з іншої точки зору - з точки зору безробітних.
Часто згадую слова професора Преображенського: "Розруха не в клозетах - розруха в головах". Так воно і є. Більшісь людей дотепер переконані у тому, що хтось інший має за них все робити - забезпечувати роботою, вирішувати побутові проблеми, прибирати за ними... А якби ще з ложечки годували...
Можливо, це менталітет...?
Додати новий коментар