В силу різних обставин люди залишаються без роботи і змушені звертатися по допомогу до центрів зайнятості. Звернення до служби зайнятості свідчить про високу обізнаність громадян щодо своїх прав та обов’язків. Але так само вказує на відсутність зовнішніх стимулів та внутрішньої потреби у пошуку нової роботи.
Серед тих, хто звертається по допомогу, жінки і чоловіки у віці 40-59 років. Ймовірність знайти гідну роботу знижується із віком. Це пов’язано з тим, що люди більш старшого віку не погоджуються на будь-яку роботу, нелегко зважуються на перенавчання.
Через нестачу відповідних вакансій, відсутність досвіду роботи, через оволодіння професіями, на які попит перевищує пропозицію, на обліку в центрах зайнятості також перебуває молодь у віці 15-24 роки. Серед молоді і випускники вищих навчальних закладів. Більша частина випускників керується матеріальними мотивами – гідна заробітна плата, стабільність та постійність роботи. Однією із причин безробіття молоді є слабка поінформованість про перелік професій, які є актуальними на ринку праці. Як правило абітурієнти обирають професії, які би відповідали їх нахилам, здібностям та інтересам. Поза їх увагою залишаються потреби сучасного ринку праці.
З 1 січня 2013 року у дію вступив новий закон «Про зайнятість населення». Він розширив можливості безробітних для можливого працевлаштування чи перекваліфікації осіб, чиї професії не є популярними. Отримати одноразовий ваучер для підтримки конкурентоспроможності шляхом підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації мають право особи, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років до досягнення пенсійного віку. Цей ваучер може бути використаний для оплати навчання з перепідготовки за професіями та спеціальностями, що затребувані на вітчизняному ринку праці. Його може отримати будь-хто, незалежно від того, чи зареєстрований він у центрі зайнятості як безробітний, чи ні.
Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у разі безробіття. Спеціальність людина обирає сама з переліку затверджених професій у сфері інформаційних технологій, будівництва та міського господарства, транспортної інфраструктури, агропромислового комплексу та харчової промисловості.
В 2014 році у Чернівецькій області ваучери отримали 124 жінки і 234 чоловіки. Із них 89 жінок і 120 чоловіків з числа безробітних. Як бачимо, чоловіки навчаються більш охоче, аніж жінки.
Кількість вакансій у сфері зайнятості значно менша, аніж кількість осіб, що перебувають на обліку в пошуку роботи. Тому не менш важливим способом зайнятості є започаткування власної справи. У Чернівецькій області впродовж 2013 року отримати одноразову допомогу і стати підприємцями виявили бажання 77 жінок і 110 чоловіків.
В порівнянні із кількістю осіб, що перебувають на обліку, охочих взяти на себе відповідальність за власну справу не багато. Проте, підтримка державною службою зайнятості підприємницької ініціативи безробітних допомагає їм зробити правильний вибір сфери зайнятості з врахуванням потреб ринку праці та дозволяє займатися улюбленою справою.
03.06.2015 - Бізнесменами не народжуються…
20.06.2013 - Соціальні тези про гендерні терези…
Додати новий коментар