Перспективи працевлаштування в Україні залежать від кількості вільних робочих місць. За статистикою служби зайнятості, кількість вакансій становили на початок року близько 43400 робочих місць, що на 5,7% більше, ніж у 4 кварталі 2014 року. За професійними групами найбільший попит припадав на сферу обслуговування, експлуатації та контролю технологічного обладнання, складання устаткування та машин (близько 20% від загальної кількості). Найменший попит припадав на працівників, задіяних у сільському господарстві, лісовому господарстві, рибальстві та риборозведенні (1,9%). Рівень офіційного безробіття серйозно не змінився і склав 2% від усього населення працездатного віку.
Чисельність всього населення в Україні склала 42 910 900 чоловік, що говорить про його системне зниження. Одночасно можна відзначити міграційний приріст у розмірі 2,2 тисячі осіб, що не компенсує разом з народжуваністю природне зменшення населення (народжуваність становить 9,6 а смертність 15,2 людини на 1000 існуючого населення).
Окремо хотів би навести статистику доходів населення, яка за підсумками початку 2015 року склала за рівнем середньої заробітної плати (підприємства та організації з 10 і більше працівників) 3455 грн., що нас 9% більше, ніж на кінець 2014 року. За видами діяльності найбільший рівень оплати мають співробітники авіаційного транспорту, фінансових і страхових підприємств, працівники інформаційної сфери та телекомунікацій, професійної наукової та промислової діяльності. Досить стабільним залишається рівень доходів у працівників, що займаються виробництвом фармацевтичних продуктів і матеріалів, а так само суміжних з ними областей - аптечної торгівлі і напівфабрикатів. Не дивлячись на проведення АТО, як і раніше високою залишається заробітна плата для осіб, що беруть участь у видобутку кам'яного та бурого вугілля, виробництві коксу, видобування та переробки нафтопродуктів, виробництві та транспортуванні електроенергії. У цих галузях рівень заробітної плати перевищує середньостатистичні показники в 1,6 – 4 рази. Мінімальний рівень заробітної плати спостерігається на підприємствах поштової і кур'єрської доставки, текстильного виробництва, виробництва одягу, обробки хутра, шкіри та інших матеріалів, охорони здоров'я, сільського господарства, а так само в більшості підприємств переробки та харчової промисловості. У цих галузях середньостатистичні показники заробітної плати нижче на 30%.
Найбільший рівень середньої заробітної плати реєструється в Києві -5385 гривень, Донецькій області - 4359 гривень, Дніпропетровську - 3735 гривень, найменший спостерігається в Тернопільській, Чернівецькій та Херсонській областях. Проблеми підвищення рівня доходів населення, особливо в сільській місцевості, пов'язані з сезонним характером виконання робіт. Все це стимулює внутрішню міграцію населення.
Не кращим чином на купівельну спроможність впливає зростання цін. У середньому, згідно статистичних даних, загальне подорожчання склало з кінця 2014 року до березня 2015 8,6%. При цьому найбільше подорожчали овочі, фрукти і рис (24,5 - 35,7%). Також подорожчали риба, соняшникова олія, цукор, хліб, маргарин, вироби з борошна. Якщо врахувати ще й подорожчання комунальних послуг, газу, електроенергії.
В цілому по Україні зростання продемонструвала тільки фармацевтична промисловість на рівні + 18,4%. Середні показники спаду показали харчова (-10,4%), текстильна (-13,3%), деревообробна промисловість (-15,3%). Найгірші показники в хімічній (-22,9%), металургійній (-23,1%), машинобідівній галузі (-26,6%).
Наявність ресурсів, виробничої бази, а так само кваліфікованого персоналу дає надію на максимально швидку реанімацію цих напрямів. Постійний попит і стабілізація ситуації, а так само зміни в законодавстві та створення преференцій, географічне положення дозволяють розраховувати на прекрасні перспективи для розвитку.
Створення повних циклів виробництва, збалансована екологія, технологічність дадуть можливість ефективної конкуренції, розвитку виробництва і, як наслідок, потенціал для збільшення кількості нових робочих місць, регіонального розвитку, позитивно змінять як внутрішню, так і зовнішню економічну ситуацію.
27.05.2015 - Вартість навчання у вітчизняних вишах
13.07.2013 - Остаться в живых при любых обстоятельствах
20.09.2012 - Анализ
30.01.2012 - Оптимальный возраст руководителя
23.12.2011 - Первая Всеукраинская конференция Группы компаний "Территория Бизнеса"
Додати новий коментар