Часто стикаюся з тим, що на тренінгах присутні безробітні, в яких, за їх же словами, ціла «купа проблем». Послухаєш їх, і складається враження, що таки «остров невезения в океане есть», і знаходиться він ніде інде, як саме в цьому самому місті (районі і т.д.).
Причому, найбільше бентежить те, що коли починаєш давати людині ради щодо альтернативних видів заробітку, то спочатку більшість з них відштовхує від себе цю інформацію і шукає тисячу причин, чому цим неможна займатися саме тут і саме зараз.
З одного боку, начебто й праві люди, адже економічна ситуація в деяких регіонах дійсно бажає залишатися кращою. Та тим не менш, «немає проблем – є ситуації які потрібно вирішувати», от і доводиться в першу чергу «ламати» психологію людей, і показувати, що все це можливо.
Таким чином, до кожного тренінгу пов’язаного з підприємництвом, і альтернативними видами заробітку, завжди включаю психологічний блок, в якому намагаюся хоча б частково змінити психологію мислення людей.
Сказавши, що завжди вдається на всі 100% - збрехав би, та все таки не може не тішити те, що іноді навіть найбільш ярі «відстоювачі місцевих проблем», в кінці тренінгу «тануть», і дякують за надану інформацію, при цьому кажучи, що все таки ставлення до теми змінилось в кращу сторону.
Що ж, силу «прикладів з життя», «холодного душу», «персонального підходу», та інших психологічних методів впливу не можна недооцінювати.
07.03.2013 - З 8 березня дорогі колежанки!
02.12.2012 - Перші підсумки 2012-го
19.09.2012 - Куди інвестувати гроші? Частина 2
29.08.2012 - Адаптуємось після відпустки
07.08.2012 - Ще одне джерело, звідки можна брати енергію
28.06.2012 - Чим себе зайняти в дорозі?
:)
для всіх =)
Особисто мій досвід "боротьби" з такими песимістами включає в себе 3 кроки від Наталії Жукової, а також іноді дозволяю собі піти від протилежного, тобто нагнітаю ситуацію ще більше, доки людина сама не почне казати - "та ну ні, не так вже все й у нас і погано" =)
Щодо того, що ми всі мислимо однаково... ну а як же ще може бути? )) Мені здається, що це закономірна ситуація :)
пані Наталю, так і є, ми дійсно виховуємось в одній тренерській сім'ї.))
Абсолютно погоджуюся, про життєвий досвід. Коли ви говорите щиро, відверто і фактами, не книжковими виразами, а простою мовою, тоді відповідно вас і розумітимуть, слухатимуть))
Пам'ятаєте, техніка "Я-повідомлення"?))
І ще, вірте в те, що ви говорите. І самі спробуйте те, чому вчите, тренуєте, розповідаєте.
Катерина, відповідаючи на Ваше запитання, можу назвати декілька моментів:
1. Розказуйте приклади, що базуються на Вашому власному успішному досвіді або досвіді Ваших знайомих.
2. Задавайте запитання безробітним для роздумів (щоб самі собі й відповідали).
3. Моделюйте ситуації, коли всі учасники з різним досвідом і знаннями власними силами можуть дійти позитивних висновків.
Дивне відчуття складається, що всі тренери мислять в одному і тому ж напрямку. Начебто ніколи ми не зустрічалися, в одному навчальному закладі не навчалися, життєвий досвід у кожного свій, а говоримо одними й тими ж фразами?!
Виникає почуття спорідненості, немов ми виховуємося в одній тренерській родині! :)
"Бідні, але чесні" ... в продовження теми висловлювань Якова Рогаліна. Може саме ці фрази-вбивці і мішають багатьом людям бачити ситуації, а не зациклюватися на проблемах, яких часто не існує...?!
http://www.youtube.com/user/gurtRC#p/u/4/stJSEq7w9KI
На одному з тренінгів відомого благодійника Якова Рогаліна, він сказав що ментальність багатьох українців характеризується трьома словами "бедные мы, бедные". Михайло, поділіться досвідом, як підбадьорюєте людей і доводите, що не все втрачено ? :)
Додати новий коментар