Статті автора
Люди часом поводять себе так, що нічого, крім сумнівів у їхніх розумових здібностях, на думку не спадає. Хоча пізніше, коли починаєш аналізувати ситуацію, отримувати додаткову інформацію, все видається доволі логічним.
Дуже цікавий експеримент, який проводить зі своїми студентами професор Макс Базерман (програма навчання МВА, Harvard Business School) – саме з такої сфери.
Цей професор щороку продає 20-доларову купюру своїм студентам набагато більше за її номінальну вартість. Його рекорд становить 204 долари. Робить він це так.
Він демонструє студентам купюру у 20 баксів і каже, що віддасть її людині, яка віддасть за неї найбільшу суму грошей. Щоправда, є одна умова – людина, яка іде одразу за переможцем, мусить віддати професору суму, яку вона була готова віддати за 20 доларів.
Наприклад, найвищими сумами були 15 та 16 доларів. Переможець отримує 20 доларів в обмін на 16, а друга людина повинна буде віддати професорові 15 баксів. Такі от умови.
Торги розпочинаються з 1 долара і швидко досягають 12-16. У цю мить більшість студентів випадають з аукціону, залишаються дві людини з найбільш високими пропозиціями. Поступово, але впевнено суми доходять до 20 доларів.
Очевидно, що виграти вже неможливо, але й програти теж не хочеться, бо той, хто програв, нічого не отримає, він ще буде вимушений заплатити професору суму своєї останньої пропозиції.
Щойно аукціон долає межу у 21 долар, як аудиторія вибухає сміхом. Студенти МВА, ніби такі розумні, готові платити за 20-доларову купюру вище за її номінал!
Однак аукціон продовжується і швидко доходить до 50 доларів, потім до 100, і аж до 204 (рекорд Базермана за його викладацьку кар’єру). До речі, цей-таки трюк він робить і з топ-менеджерами, коли проводить для них тренінги. І завжди продає 20 доларів вище за номінал (отримані гроші він віддає на благочинність).
Чому люди незмінно платять за 20 доларів більшу суму, і що намагається продемонструвати професор? Далі буде.
24.07.2014 - Поповнення власної енергії
19.05.2014 - Мозковий штурм та фасилітація: подібності та відмінності
17.04.2014 - Вправа на подолання стереотипності мислення
08.10.2013 - Тренінг для працівників Служби Зайнятості Волинської області
29.09.2013 - ДЯКУЮ!
27.09.2013 - Правила – «рятівне коло» на тренінгу
баян :(
списано - даже груснее просто перевод на украинский. смысл в таком блоге?
Дуже близько...
Очень интересно, я тут набросала возможные варианты)). Мне кажется, это способ показать людскую сущность, получить бесплатно или за меньшие вложения больше. Такой принцип в игральных заведениях. Часто логика не работает, особенно там, где азарт и стремление выиграть. Страх потери заставляет идти дальше, эмоции захлёстывают, а логика присыпляется.
Проверю свою интуицию после продолжения.
Додати новий коментар