Напевно, багато з вас чули про психологічні тренінги, а дехто і брав у них участь.
Сьогодні пропонують багато різноманітних тренінгів, то ж, щоб не розгубитися у виборі, пропоную кілька простих правил, котрі можуть стати вам у нагоді.
По-перше, визначтесь, для чого вам потрібен тренінг.
Тут є кілька варіантів: на приклад, це потрібно для вашої професійної діяльності, ви маєте розвивати свої уміння, ви хочете навчитись тому, що може знадобитись вам у роботі (як от опанувати навичками тайм-менеджменту або швидкочитання). Або ж Ви керівник, і Вас цікавлять тренінги, які б сприяли розвитку мотивації працівників або формуванню команди у вашій організації.
Інший варіант - це відвідування тренінгів з метою особистісного розвитку, наприклад, ви хочете розібратися з власними цілями або підбираєте розвивальні заняття для вашої дитини. Чи, можливо, Ви хочете вирішити якісь особисті проблеми, стати впевненішим у собі, розв’язати сімейні конфлікти та таке інше.
Ну і, як варіант, у вас зараз є багато вільного часу і ви просто хочете його чимось заповнити.
Другий важливий момент – це вибір тренера. Якщо є така можливість, відвідайте презентаційне заняття, подивіться відео роботи тренера, ну а якщо такої можливості немає, то принаймні спробуйте вибирати тренера за рекомендаціями тих, хто вже відвідував його заняття. Зверніть увагу на те, наскільки комфортно ви почуваєтеся на заняттях саме у цього тренера. Не менше уваги варто приділити і професійному рівню тренера, особливо якщо ви відвідуєте тренінги, спрямовані на розвиток ваших фахових характеристик чи компетенцій.
І зрештою третє важливе питання – як знаходити тренінги і скільки це буде коштувати. Будемо чесні – чим вищі ваші вимоги до тренінгу, чим вища кваліфікація тренера, тим дорожче це буде коштувати. Усе якісне коштує дорого. Вартість тренінгу може коливатися у межах від кількох сотень до кількох тисяч гривень за день. Такі затрати здебільшого виправдані, якщо тренінг потрібен для вашого професійного розвитку або якщо ви маєте певну суму вільних коштів і можете її витратити на себе.
В іншому випадку спробуйте пошукати для початку безкоштовні тренінги. Так, такі також є. Якщо ви ще навчаєтесь, то дізнайтеся про тренінги, які проводяться у вашій школі або виші. Також ви можете скористатися пропозиціями служб у справах сім’ї, дітей, молоді та спорту, центрів зайнятості, громадських організацій.
Де шукати інформацію про тренінги? Розповіді наших знайомих чи друковані рекламні оголошення - звичне для більшості джерело. Але я раджу використати ті можливості, які пропонує сьогодні Інтернет. Оберіть зручну для вас пошукову систему, введіть назву тренінгу або питання, що вас цікавить, і майже гарантовано ви отримаєте не один десяток посилань.
Більшість професійних тренінгових компаній або психологічних організацій обов’язково розміщують на своїх сайтах інформацію про тренінги, які вони проводять. То ж ви маєте можливість вивчити їх пропозиції, прочитати як програми тренінгів, так і інформацію про тренерів, а іноді й переглянути відео.
Тренінги вже давно вийшли за межі аудиторій. Вони проводяться у вигляді спортивних змагань, квестів, кулінарних поєдинків або благочинних акцій. А також успішно перемістилися в Інтернет у формат онлайн тренінгів або вебінарів. Безсумнівний плюс останніх у тому, що ви маєте можливість, не виходячи з дому у зручний для вас час взяти участь у такому вебінарі, благо що пропонується найширша та найрізноманітніша їх тематика. Варто лише докласти трохи зусиль і вашу цікавість буде винагороджено.
29.05.2015 - Техніка «Колесо життя»
12.12.2013 - Тест, що характеризує вашу особистість: КАЗКОВА МАНДРІВКА
25.01.2013 - «НОВА РАДІСТЬ СТАЛА»
10.04.2012 - Чи можна зурочити майбутнє?
29.12.2011 - 86400 …
Додати новий коментар