Застосувавши свої творчі вміння та кольорові маркери, ви можете легко перетворити непримітну таблицю та діаграму у вражаючу картинку, яка надовго залишиться в пам’яті учасників. Використання фліпчарту в презентації дозволяє проявити свою індивідуальність та викласти всі ідеї на папері.
На відміну від комп'ютерних програм, програмного забезпечення, фліпчарти не заганяють вас в рамки. Ви обмежені тільки вашою уявою. Є декілька ефективних методів здобуття навичок роботи з фліпчартами в залежності від ваших можливостей та бажань. Виберіть кілька зображень або символів, які вам подобаються з будь-якого джерела і малюйте їх, в будь-який зручний для вас час, на клаптиках паперу, ресторанних серветках, в блокнотах, або на будь-яких письмових поверхнях, які тільки зможете знайти. Дуже скоро, після таких тренувань, ви зможете відтворити зображення на фліпчарті з незначними зусиллями. Особисто я люблю яскраво оформленні фліпчарти, тому що моя аудиторія завжди сприймає їх, як щось особисте, щире і нове.
Ефективний фліпчарт планується наперед. Варто намітити де і що ви будете розміщувати на зменшеній чернетці фліпчарту. Особисто я використовую блокнот. Дехто олівцем робить заготовки уже на готовому фліпчарті, а потім лише вставляє необхідні слова. Все залежить від вашого бажання та можливостей. Якщо ви часто читаєте тренінг на певну тему, то можете заздалегідь готувати професійні фліпчарти та возити їх собою. Простіше тим, хто читає навчання постійно в одному приміщенні. Можна одного разу приділити час фліпчарту, розробити яскраві та неймовірні макети і вразити ваших учасників оригінальними ідеями. Такий підхід тренера до роботи вони запам’ятають назавжди.
В дизайні фліпчарту використовуйте: символи, картинки, рамки, хмаринки, смайли, стрілки тощо.
Та не перевантажуйте фліпчарт. Пам'ятайте, що ваші фліпчарти, не повинні бути витвором мистецтва... Їх основна ціль - запам’ятатись учасникам, а основна функція - не ускладнювати, а спростити процес розуміння та запам’ятовування предмету навчання.
Дізнайтесь більше про роботу з фліпчартами з прикріпленого файлу.
30.05.2012 - Парад ідей з тренінгу «Технології продажів та просування тренінгів»
30.05.2012 - Рішення завжди є
23.05.2012 - Щоб день промайнув непомітно
23.05.2012 - Використання модерації в тренінгах
23.05.2012 - Мозковий штурм як форма групової дискусії
Дуже Вам дякую, 1ванно!
Дякую за корисні поради. Підготовка справді дуже важлива.
Насправді, доволі цікаво. Тільки от на самому фліпчарті в більшості ЦЗ не можна писати, бо малюнок не стирається :) Але то невелика проблема, мал.ємо на папері. Спробую ваші поради, Іванно :)
Дякую Юля, мені дуже приємно))))) Маю надію, що ця інформація допоможе вам внести у свою роботу щось цікаве))))))))))
Іванко інформація просто супер!!!
Дякую вам велике, обовязково спробую її використати на майбутньому тренігу)))
Додати новий коментар