Для чого і коли тренер має використовувати засоби візуальної підтримки? Прислів’я: «Краще один раз побачити , ніж сто раз почути» дуже влучно відповідає на дане запитання. Саме «побачити», а не «подивитись», бо тільки якісне зображення варте тисячі розмов про нього. Якщо зображення розмите, нечітке, або неграмотно виконане, то про його використання і мови не може бути.
Щоб ефективно використовувати технічні засоби для візуальної підтримки, тренеру необхідно усвідомлювати, що вони є лише доповненнями до його слів, а не їх замінником. Це засоби, які використовуються для підсилення або підтвердження інформації, яку викладає тренер.
Дослідження показують, що правильне застосування візуальної підтримки сприяє підвищенню ступеня збереження інформації учасниками до 95%.
Інформація, представлена в наглядній формі має, приблизно, в чотири рази міцніший навчальний ефект і за цим показником наближається до впливу безпосереднього переживання практичних ситуацій.
Використання візуальних засобів підкріплення може внести істотний вклад у будь-яку програму в наступних випадках:
1. Дуже складна тема
В тих ситуаціях, коли предмет дуже складний або стосується абстрактних питань таких як, теорії, концепції або поняття, використання чітких структурованих схем і таблиць може допомогти у проясненні складних моментів.
2. Існує необхідність показати систему взаємозв’язків
Набагато простіше показати структуру організації за допомогою схеми, ніж описувати її словами. Також, якщо потрібно показати зв'язок одного процесу з іншим, найпростіший метод – використання блок - схем.
3. Містить статистичні дані
Візуальний перегляд графічної та статистичної інформації вирішує ряд задач: дозволяє групі зосередитись на ключових моментах, які можна почерпнути з цих даних, і не так перенапружується пам'ять.
4. Необхідність забезпечити підкріплення
Використання демонстраційних засобів забезпечує додаткове підкріплення Вашому усному повідомленню, висвічуючи основні моменти. Цього можна досягти, підсилюючи кожне питання, яке обговорюється, візуально, або роблячи періодичні короткі огляди.
5. Підтримка і підсилення зацікавленості групи
Одним із основних завдань візуального забезпечення є підтримка інтересу групи до теми. Використання ретельно підібраних демонстраційних засобів збільшує період концентрації уваги учасників і доступність матеріалу.
«Добавка спецій може покращити їжу, а надмірна їх кількість може її зіпсувати». Так і з використанням візуальних засобів: якщо їх перебільшити, то вони не тільки не допоможуть утримати увагу групи, а й перетворяться у відволікаючий фактор.
Тому потрібно пам’ятати, що все добре - в міру.
17.04.2012 - Як правильно відповідати на запитання учасників групи ?
17.04.2012 - Запитання та відповіді
01.12.2011 - Віддаючи – збагачуємося !!!
Додати новий коментар