Люблю цю тему. Шкода, що у часи нашої радянської юності тренінги на таку тему не проводились. Якби проводились, то, можливо, багато що у житті можна було б зробити по-іншому.
Дякуючи Богу і, принаймні, шести поколінням філологів у роду, я пишу вірші. Ніколи не сприймала це всерйоз: віршики писати – не мішки носити. В моїй рідній Острозькій СШ№1 у великій пошані були математики та фізики, а така дрібниця як перемога на обласній олімпіаді з російської мови – пройшла ніким не поміченою. Навіть у свідомості «записалася програма», що гуманітарій – це ніби «другий ґатунок». Чесно. Так я тоді вважала. Добре, що не почала перекроювати свій мозок і вступила на філфак.
Потім, після розвалу СРСР, російська мова у школі втратила свою актуальність і, дякую Богу, що була можливість отримати другу освіту – стати психологом. Література і психологія доповнюють одна одну. Література – це як хрестоматія з психології особистості. Під час перекваліфікації на психолога одним із цікавих моментів було тестування за методикою японського автора Фукуями. Тоді я дізнлася, що Японія досягла таких високих показників в науково-технічному розвитку завдяки ранній профорієнтації, і психодіагностичною основою для цього служить вищезгадана методика. Тест дає можливість визначити за 100-бальною шкалою професії, які найбільше підходять конкретній людині. Результат за тестом більше 60-ти відсотків свідчить про те, що певна професія підходить даній людині. Результат мене просто здивував: 97% - поет! Та хіба ж є така професія? «Напевно, у Японії – є» - подумала я і пішла по життю далі.
А воно склалося так, що я мала можливість випробувати себе у ролі педагога, шкільного психолога, методиста відділку освіти, районного менеджера з продажу компанії «Ейвон», психолога-підприємця. Та де б я не працювала, мої колеги отримували у подарунок до різних подій життя вірш від мене. З часом почали звертатись друзі та знайомі з проханням написати віршоване привітання або сценарій до свята чи КВК, епіграму або дружній шарж. На знак подяки дехто навіть приносив шоколадку.
Та з часом інша грань моєї душі – психологія, допомогла усвідомити, що написання віршів – це теж можливість заробітку. Адже закликаємо ж ми учасників тренінгів: роби те, у чому ти унікальний, і роби це найкращим чином, будь собою, іди у свої двері – і все складеться найкращим чином.
З особливою теплотою хочу подякувати нашому колезі Сергію Бугаєнку за його особистий внесок у справу розвитку мого поетичного бізнесу. Це було у 2008 році, у грудні місяці. Всі, напевно, пам’ятають листопад 2008 року, коли долар та євро зненацька стрибнули вгору і була оголошена чергова світова криза. З цього приводу Сергій проводив у нас в Нетішині «антикризовий» тренінг. Всі учасники активізували свою уяву і думали, як навчитись жити у нових умовах. З цією метою і прописували на папері всі свої вміння і навики. Одним із моїх «прописаних» вмінь, виявилось написання віршів. Та хіба ж можна на цьому заробляти? Сергій допоміг мені знайти відповідь, коли задав два запитання:
- Що дають людям твої вірші?
- Хто повинен донести інформацію про те, що це платна послуга?
Щодо першого питання, то я вже знала, що люди стають щасливими від того, що про них написано вірш. Адже є світова поезія, та найдорожчий вірш для людини – саме той, що написаний на її честь. Щодо другого питання – цілком зрозуміло, що наймати продюсера ранувато. Ось так світова криза та тренінги впливають на людей. Вчишся перетворювати власне захоплення на бізнес. І взагалі іноді психологу потрібен ще один психолог для прийняття рішення.
Сьогодні я можу сказати, що мої постійні клієнти є в багатьох містах України. Мої віршовані привітання звучали в Росії, Казахстані, США, Швейцарії, Португалії. Доводилось писати вірші і на честь простих людей і на честь мільйонерів. Стверджувати, що пишеться завжди легко, не буду. Тому що завжди потрібно налаштувати свою душу на частоту і «героя», і замовника. Іноді пишеш крізь сльози, тому що доводиться чути багато зворушливих історій життя та кохання. Моє кредо як автора ексклюзивних поздоровлень таке :
На Вашу хвилю душу я настрою,
І зазвучать у віршах почуття,
Поділимося щирістю, любов’ю,
Запросимо поезію в життя.
Як бачите, я пройшла не прості етапи становлення у сфері написання віршів на замовлення, і це дає можливість мені допомагати людям усвідомити свої сильні сторони і зрозуміти: якщо дав Бог талант, користуйся ним, розвивай його, а не «заривай у землю». Не варто присвячувати своє життя боротьбі із своїми слабкими сторонами. Варто розвивати сильні.
Пам’ятаю, як на тому ж тренінгу 2008 року в мене язик не повертався назвати себе поетесою. Сергій і у цьому питанні допоміг мені «самоусвідомитись». Тому, коли мене запитують, ким я працюю, даю чітку відповідь: «Психологом і поетом!» І зовсім не важливо те, що у переліку професій такої не вказано. У мене – є!
02.12.2013 - Все - за «формулою успіху»
18.11.2013 - Підприємець сьогодення
30.09.2013 - Безробіття – це не про неї
30.09.2013 - А світ таки безпечний
22.03.2013 - Його величність – соціальний працівник
Додати новий коментар