1. Визначте, чого саме ви хочете в своєму житті. Які Ваші цілі і мрії? Опишіть красиво, з картинками, те до чого прагнете – нехай мрія захопить Вас повністю! Зробіть, так званий «колаж мрії». Ще є цікава вправа «мільйон доларів»: необхідно записати максимум пунктів – на що Ви би витратили мільйон доларів. Ця вправа дуже захоплює, особливо якщо проводити її з усією сім’єю. Краще пізнаєш себе та своїх рідних, особливо діти в захваті, бо насправді не всі дорослі можуть дозволити собі помріяти.
2. А тепер, опираючись на попередній пункт, опишіть свої цілі. Наприклад, Ви хочете провести зиму в теплих країнах. Що Вам для цього потрібно, які проміжні цілі ви поставите? Це можуть бути пошуки нових джерел доходу.
3. Виберіть декілька най-най-найважливіших цілей, котрі вас найбільше чіпляють.
4. Тепер поставте собі строки їх реалізації. Намагайтесь визначити більш-менш реальні строки. Їх можна переглядати раз в декілька місяців, але не частіше.
5. Якщо ціль надто «доросла», а Ваша «внутрішня дитина» не відчуває причетності до неї, то пообіцяйте їй додаткову нагороду. Мотивуйте себе на досягнення! Визначте максимум плюсів від досягнення цілі.
6. Рухайтесь до реалізації Вашої цілі кожного дня потрошки, маленькими кроками. Адекватно оцінюйте свої сили – не потрібно різких змін, намагайтесь рухатись поступово, інакше ви швидко вичерпаєте свої внутрішні ресурси. «Тихіше їдеш – швидше будеш».
7. Обов’язково робіть хоча би щось для досягнення своєї цілі кожного дня. Якщо кожного дня збагачувати свій словниковий запас хоч одним новим словом (і обов’язково використовувати його у мові), то лише за місяць наша мова збагатиться 30-ма словами, а за рік, а за 10 років?
8. Кожного дня робіть щось нове для себе. Це може бути новий варіант маршруту на роботу, або новий вид чаю на обід, або нова страва на вечерю і т.д. Відкривайте для себе неочікувані речі, це додає інтересу до життя та енергію на відкриття. Не поглинайте в стереотипи та звички, відчувайте життя кожної хвилини!
9. Почніть вести здоровий образ життя – менше шкідливих продуктів, алкоголю, кави та сигарет. Більше свіжого повітря, здорового харчування та фізичних вправ. Ви дуже швидко відчуєте більше сил для реалізації своїх цілей.
10. Важливий момент – не робіть нічого на «останньому диханні», тому що наступного разу почати буде надзвичайно важко. Якщо це пробіжка, то нехай після неї залишиться легка приємна втома. Якщо виконання складного завдання – то в завершенні хай буде гордість та радість за виконання.
04.09.2015 - Що таке стрес і як його зменшити?
22.07.2013 - Я – це я
05.04.2013 - «Магічне мислення»
16.07.2012 - Уява, як природній ресурс
03.05.2012 - Як діяти в конфлікті
:)
де б ще знайти дисципліни, щоб слідувати цим крокам?
Додати новий коментар