У Податковому Кодексі України є частина 7 та статті 71,72,73,74. Ці статті регулюють інформаційно - аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби. Для чого її використовують податківці, навіть без наявності підстав. Хочуть провести у СПД позачергову перевірку, а тому шукають підстави! Я особисто не радила б нехтувати інформаційними запитами, які надходять до суб’єктів підприємницької діяльності від податкового органу. Головне надайте відповідь, і можливо інформацію на свою користь, в термін десять днів з дня отримання інформаційного запиту! У разі, якщо не напишите нічого, то начувайтеся у Вас позачергова перевірка! І ви нічого не вдієте, отже пишіть відповідь податківцям обов’язково! Боріться і не будете під перевірками (ПКМУ від 28. 09. 11р. № 1007 http://zakon1.rada.gov.ua).
Стосовно СПД, які застосовують спрощену систему оподаткування і не є платником ПДВ начебто є мундир захисту від перевірок – це закон України № 4448 –VI від 22.02.2012 року і це може бути відповіддю стосовно «загрозливого» запиту від податкової.
У 2013 році до мене звернулося понад 15 СПД з приводу отримання інформаційних запитів від податкових органів у Луганській області, доречі всі учасники тренінгів Групи компаній «ТЕРИТОРІЯ БІЗНЕСУ» 2011року та 2012 року. Ми на тренінгах, які здійснювала компанія їм обіцяли підтримку, у разі труднощів, у будь – якій ситуації. Обіцяли, і відповідно до місії компанії треба допомогати: Ми будуємо довгострокові партнерські стосунки, які базуються на взаємовигідній співпраці.
За своюбагаторічну співпрацю з податковими органами я зрозуміла одне: якщо рішення про проведення перевірки платника прийнято – не важливо як він буде поводитись. ЇЇ все одно будуть намагатися у Вас провести. В цій ситуації результативно діє Ваша співпраця з громадськими організаціями. Першими на Ваш захист стануть вони. Дія проста: «запит на запит», стосовно законності. Ви виграєте час, а у разі повідомлення, що на перевірку Ви запрошуєте професійних представників, вмикається зупинка. Слід пам’ятати, що законність дій всіх учасників адміністративних відносин можливо стануть предметом розгляду і оцінки представниками судової влади. Саме тому необхідно дотримуватись вимог законодавства при спілкуванні з контролюючими органами та знати всі «підводні» камені. Згідно з п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником, або заступником керівника органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту. У разі коли запит складено з порушенням вимог до його складання платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит. Але я раджу написати про це податківцям! Якщо взагалі залишити запит податкової без реагування – візит податківців Вам гарантований у формі направлення на перевірку. Адже відповідно до статті 78 ПК України, якщо платник податків не надасть потрібні пояснення та їх документальні підтвердження на такий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту - це буде підставою для проведення позапланової документальної перевірки. Саме тому я Вам даю таку пораду.
15.11.2015 - Единый порядок оформления результатов документальных проверок
13.10.2015 - Применение POS-терминала обязывает проводить расчетные операции через РРО
21.09.2015 - Чи законно виплачувати заробітну плату за рахунок готівки?
30.08.2015 - По фіскальному чеку можемо перевірити легальність касового апарату
20.08.2015 - Арендные операции
14.07.2015 - Обеспечение прав и свобод переселенцев
Додати новий коментар