Побутує думка, що для того, щоб бути продуктивним, черпати і втілювати нові ідеї, необхідно, як мінімум, бути здоровим та щасливим. Сьогодні будь-які кризи, які переживає особистість і депресії, які їх супроводжують, часто не обходяться без медикаментозного лікування, і вже точно не розглядаються як ресурсний для людини стан.
А от двоє американських учених - психіатр Енді Томпсон і психолог Пол Ендрюз – прийшли до висновку, що депресія йде на користь деяким людям.
Вивчаючи механізм депресії, вони вияснили, що в частини людей в цьому стані активізується діяльність головного мозку в тій ділянці, що відповідає за концентрацію уваги, і чим сильніша депресія, тим активніше заряджена ця ділянка. А якщо врахувати, що робота цієї частини мозку стимулює аналітичне мислення, то можна допустити, що, депресуючи, дехто з нас знаходиться в потужному ресурсному стані, який активізує уважність, зосередженість та схильність до аналізу.
Так як це було з Девід Ф. Кетрін, який заробив в 1910 році більше $ 1 млн, винайшовши паперовий стаканчик, перебуваючи саме в стані «темної ночі душі». Історію його успіху описав І. Скритнюк в книзі «111 байок для тренерів: історії, міфи, казки, анекдоти».
Девід Ф. Кетрін, перебуваючи у важкій депресії, сидів в номері готелю і тримав в руках брудну склянку з водою. Будучи в похмурому настрої, він розважав, скільки захворювань передається людям через невимитий посуд. Це привело його до думки, що якби існував дешевший матеріал для виготовлення посуду, ніж скло, з нього можна було би виготовити одноразовий посуд і не наражати людей на небезпеку. Так, фантазуючи, перебираючи різні матеріали, він зупинився на папері. І це була та ідея, яка надихнула і пробудила Девіда. Далі він не хандрив, а цілий день витратив саме на те, щоб придумувати і майструвати різні моделі паперових стаканчиків. Одні не склеювалися, інші не тримали воду, треті були надто складні за конструкцією. Нарешті йому все-таки вдалося зробити такий стаканчик, який був легкий у виготовленні та добре тримав воду. Він і зробив його мільйонером. І це все завдяки паперу, ножицям... та депресії, яка і стала стимулятором його творчої активності.
Тож, депресія може бути причиною як і невдач, так і успіхів.
Одні, «досягнувши дна» свого відчаю, вичерпавши, здавалося, всі можливі і неможливі внутрішні та зовнішні ресурси, несподівано для себе відкривають в собі нові джерела енергії. Інші, зосередившись на якійсь проблемі, проаналізувавши безліч варіантів, нарешті знаходять унікальне рішення, яке "виштовхне" з тунелю апатії та байдужості.
Так, депресія, забираючи барви життя, дає можливість відкрити світ по-іншому, під іншим кутом та стимулює до нових відкриттів.
25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії.
28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру?
30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы
30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі".
31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану
30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці
Не страшно падати, страшно не встати!!!!!!!!!!!!!
Навією думку про те, що депресію треюа вміти використати правильно
Дякую за посилання на книжку. пошукаю в паперовому варіанті.
Додати новий коментар