Кожна людина, згідно бачення ізраїльського дослідника М.Лаада, сприймає і переробляє інформацію певними каналами, кожен з який «допомагає» вийти з кризової ситуації. М.Лаад розробив інтегративну модель коду психологічного виживання людини після сильного стресу опираючись на 6 основних каналів:
I. Віра (Belief and values)
II. Емоції (Affect and emotion)
III. Спілкування(Social)
IV. Уява (Imagination)
V. Розсудливість (Cognition and thought)
VI. Фізична активність(Physiology and activities)
Belief and values (віра). Людина з домінуючим каналом В знайде опору у вірі і духовних цінностях, які допоможуть йому пережити важкі часи напруги та перелому. Це може бути і релігійна віра, і політичні переконання, почуття місії (призначення), прагнення до самовираження.
Affect and emotion (емоції). Це тип адаптації, з яким людина використовує афективні або емоційні методи: плач, сміх, усний виклад своїх переживань у розмові з ким-небудь (в т.ч. малювання, читання, письмо).
Social - cоціальність (спілкування). Людина з таким типом адаптації шукає підтримку в приналежності до групи, у виконанні завдання, в тому, щоб грати якусь роль і бути частиною організації.
Imagination (уява). Щоб замаскувати грубі факти реальності, людина скористається своєю уявою, може марити наяву, віддаватися солодким мріям чи уявити собі рішення проблем.
Cognition and thought (когніції, раціональна діяльність). Когнітивні стратегії включають збір інформації, вирішення проблем, внутрішню розмову, здатність продумати свої кроки, проаналізувати і знайти виходи (в т.ч. складання списків дій і переваг).
Physiology and activities (фізична активність). Такі люди використовують фізичні, тілесні методи боротьби зі стресом - релаксацію, фізичні вправи і фізичну діяльність взагалі.
Отже, в силу індивідуальних особливостей та умов середовища людина в дорослому віці має певний набір допінг-стратегій. За допомогою нище наведеного тесту, відрахувавши суму відповідей по кожному стовпчику, можна оперативно прояснити власну допінг-стратегію (та інших) та її можливі способи подолання криз.
25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії.
28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру?
30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы
30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі".
31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану
30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці
Додати новий коментар