Учасники тренінгів (безробітні) дуже часто розповідають, що їм пропонують роботу, але без оформлення трудових відносин. У кращому випадку, підписується угода, але без соціального захисту. Дійсно, останнім часом усе частіше доводиться зустрічатися з таким явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин. Найчастіше таке спостерігається в галузях торгівлі, сфери обслуговування, транспорту, будівництва. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на працю, відпочинок, відсутності матеріального забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, пенсійного забезпечення. І це далеко не всі ризики для найманих працівників.
Погоджуючись на роботу без оформлення, такий працівник автоматично власноруч позбавляє себе права вимагати від роботодавця забезпечення належних умов праці, оплати праці на рівні, встановленому державою. Якщо людина працює в «тіні», то швидко відчуває, що перебуває на «пташиних» правах і втрачає впевненість у завтрашньому дні. До того ж, такий працівник втрачає свій фіксований страховий стаж, оскільки єдиний соціальний внесок не сплачується.
Сьогодні працездатне населення має можливість влаштуватися на роботу не тільки в Україні, а й за кордоном. Проте лише незначна частина українських громадян працює за кордоном на законних підставах. Через малі квоти і високі податки іноземні роботодавці віддають перевагу нелегальному найму. Багато українців навіть не знають про легальний механізм виїзду і шукають ризиковані та дорогі шляхи. Мігранти масово використовують студентські та туристичні візи, нехтуючи обмеженням на кількість робочих годин.
Громадяни України повинні усвідомлювати, що, працюючи нелегально за кордоном, по-перше, порушується закон. Нелегального працівника переслідуватимуть за законом та позбавлять права в’їзду до країни в майбутньому. По-друге, нелегальні працівники беззахисні перед зловживанням з боку роботодавців та повністю від них залежні. Нелегальних робітників часто примушують працювати в жахливих умовах, жити в бараках, обмежують свободу пересування й нерідко піддають насильству. І, по-третє, працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права: на нормальні умови роботи та проживання, на відпочинок, на виплати в разі втрати працездатності.
Легальне працевлаштування можливе в тих державах, з якими Україна вкладає міжурядові договори про трудову діяльність, взаємне працевлаштування громадян та їхній соціальний захист в інших країнах. Працевлаштування в інших країнах можливе лише для представників рідкісних професій або висококваліфікованих спеціалістів. Легально влаштуватися, наприклад, хатньою робітницею за таких умов неможливо. Отже, лише легальна праця забезпечить стабільність та впевненість у майбутньому.
18.12.2015 - Як зробити комплімент
30.11.2015 - Переговори за методом Сократа в сучасних реаліях
14.10.2015 - Уміння приховати емоції під час переговорів
19.06.2015 - Хауссітінг - професійне вдосконалення чи відпочинок?
22.05.2015 - Ідеологія лідера. Пан або пропав…
27.03.2015 - Здатність бачити можливості – це робота над собою
Додати новий коментар