Жіноча зайнятість залишається сьогодні надзвичайно важливою проблемою. Тому під час проведення тренінгів на «жіночі» теми можна почути багато цікавих думок з цього приводу. Іноді серед жінок зустрічаються талановиті майстрині, за роботу яких платили б пристойні гроші, та вони просто не здогадуються, що на цьому можна заробляти, не відриваючись від виховання дітей та створення простору любові навколо себе.
Та надзвичайно цікаво почути думку молодих мам з приводу їх відношення до ролі у їх житті відпустки по догляду за дитиною. На запитання: «для чого вам робота?» можна почути відповідь: «Щоб не тупіти вдома з дітьми!». І тут розпочинається дискусія. Справа у тому, що у багатих родинах добре платять висококваліфікованим гувернанткам за те, що вони розвивають дітей, спілкуючись з ними. А коли мама не є представником заможної родини і не має можливості наймати фахівців з виховання дітей, хіба не з’являється мотив самій стати найкращою гувернанткою для своєї дитини? Адже не секрет, що є серед молодих мам багато представниць, котрі не усвідомлюють, що дітей потрібно не тільки одягати, годувати, захищати та при потребі лікувати, а просто спілкуватись з ними? Спілкуватись, тобто спонукати їх до задавання запитань, давати відповіді на ці запитання, допомагати соціалізовуватись у цьому непростому світі. Стати найцікавішою людиною для своєї дитини. У мами, котра аналізує дитячу поведінку, у самої виникає потреба у тому, щоб розвиватись самій, шукати відповіді на численні запитання у розумних книгах та інтернеті. Назріває запитання: хіба можливо «тупіти» при такому підході до виховання? Швидше – навпаки. Відпустка по догляду за дитиною – це не деградація, а можливість розвиватись як особистість, адже ми виховуємо дітей, а вони нас багато чому навчають.
Напевно, ще не зникли із свідомості народу радянські установки про жінку – трудівницю, яка працює у дві зміни на заводі або пишається показниками з надоїв молока. Якщо замислитись, то ніяка праця «на благо суспільства» не замінить тієї щоденної та копіткої праці душі та розуму, яка називається «материнство». Адже діти живуть з батьками не так вже і довго – приблизно до 18 років. І не позаздриш тим дітям, з якими їх мами «тупіли» під час відпустки по догляду за ними.
02.12.2013 - Все - за «формулою успіху»
18.11.2013 - «Як знайти і не загубити талант» – тренінг з власного життя
18.11.2013 - Підприємець сьогодення
30.09.2013 - Безробіття – це не про неї
30.09.2013 - А світ таки безпечний
22.03.2013 - Його величність – соціальний працівник
Додати новий коментар