Статті автора
Тренінг "Як стати успішним" є, мабуть, найбільш затребуваним у наших замовників – центрів зайнятості. А ще він один з моїх улюблених – тема яскрава та завжди актуальна.
Щиро дякую Тетяні Захаревич, яка, нещодавно розповівши у блозі історію успіху простої нетішинської дівчинки. Вона спонукала мене, а можливо і інших колег, до обміну думками з цієї теми.
Наскільки успіх пов’язаний з вищою освітою? Думка моя не є якоюсь новітньою, вона швидше традиційна: освіта і успіх - це речі дуже пов’язані.
Історія нетішинської перукарки досить мила і може бути гарним прикладом для кожного з нас. Проте серйозні досягнення, зазвичай, мають освічені люди.
Чому сильні світу цього навчають своїх дітей у найдорожчих (як правило, суворих у побуті) приватних школах Швейцарії та Британії? Адже можна просто подарувати чаду готовий бізнес. Аж ні – діють на перспективу – дають дітям ширші можливості, можливості вибору.
Мислячі люди завжди інвестували в своїх дітей, даючи їм якісну освіту, чине так? Адже освіта – як напіввідкриті двері до «інших рівнів». У цивілізованому світі вона є, була і буде однією із найтвердіших валют.
Стандарти суспільства щодо відповідальності батьків перед власними дітьми скрізь однакові: закласти основи моральності та духовності (у нас це ті самі 10 християнських заповідей); дати освіту. І Україна сьогодні не є виключенням. Хоча як батькам не важко, вони все ж намагаються дати своїй дитині вищу освіту в надії дати більше можливостей зреалізувати себе в житті. Хоча, на жаль, в нашій країні вища освіта далеко не завжди дає гарантію успіху в житті.
Насправді мені боляче за наших освічених, розумних і розчарованих молодих людей. Вони сидять у нас на тренінгах і одразу вирізняються з-поміж інших учасників. Безробіття – це сьогодні не їхня вина, а їхня біда. Але навіть в цій ситуації в них є значно ширший діапазон можливостей знайти себе.
Правдою є і те,що чимало в нашій країні є і таких, кому економічна ситуація завадила використати вищу освіту. Хвиля "базарників", наприклад. Не від доброго життя ними стали лікарі та вчителі.
В європейських країнах вища освіта не є такою поширеною, як в Україні, вона є прерогативою еліти. Система дозволяє кухарям, продавцям, перукарям, секретарям бути затребуваними та почувати себе цілком захищено та комфортно і без вищої освіти.
Сама ж освіта була і залишиться умовою загального культурного рівня людини, де б і коли вона не жила.
А що стосується успіху – всі знаємо, він відносний, і критерії його різні для кожного. Тут, як кажуть росіяни,"всяк сверчок знай свой шесток". Але мені ближче наше, українське - "що посієш, те і пожнеш".
29.10.2014 - Солдат, который так и не капитулировал
08.10.2013 - Десять способів маніпулювання людьми за допомогою ЗМІ
10.09.2013 - Безробітні
23.08.2013 - Тим, хто збирається у відпустки та подорожі
18.08.2013 - Внесемо більше фарб у знайомий матеріал
Додати новий коментар