Статті автора
Серпень – традиційна пора відпусток, а вересень, на мою думку – найкраща пора для подорожей!
Хочу поділитись з вами, дорогі колеги, порадами від мого улюбленого Пауло Коельо про те, як ефективно подорожувати. Сподіваюсь, вони вам будуть "під руку".
1. Уникай музеїв. Порада може здатися абсурдною, але давайте подумаємо:
коли ти знаходишся у чужому місті, чи не цікавіше дізнатися про його сьогодення, ніж минуле? Люди почувають себе зобов‘язаними ходити по музеях,тому що їм з дитинства прищеплювали цей спосіб дотичності до культури. Звичайно, у музеї ходити важливо, але ти маєш знати, що ти хочеш побачити, інакше ти залишатимеш їх з відчуттям,що ти побачив кілька важливих для свого життя речей, проте сам не знаєш яких.
2. Ходи в бари. Саме там можна побачити життя міста. Маю на увазі не дискотеки, а ті місця, де зустрічаються місцеві, п‘ють, розмовляють про Бога і всесвіт, і завжди відкриті для розмови. Просто купи собі газету, сиди з нею і спостерігай за тими, хто приходить і виходить. Якщо хтось заводить розмову, підтримай її, якщо хочеш. Адже не можна побачити красу дороги через піввідчинені двері.
3. Будь відкритим. Кращими гідами є місцеві. Вони все знають, пишаються своїм містом, але не працюють на агенцію. Просто вийди на вулицю, вибери людину, задай їй запитання на кшталт: як пройти? Якщо це не вийде з першою, вийде з другою,і тоді, запевняю, ти знайдеш чудовий супровід на весь день.
4. Подорожуй сам, або, якщо ти заміжня або одружений, з партнером. Тільки так можна по-справжньому залишити свою країну. Якщо ти подорожуєш групою, ти тільки симулюєш подорож в іншу країну, при цьому продовжуючи розмовляти своєю мовою, слухаючи гіда і більше думаючи про тріпотню в групі, ніж про те місце, у яке ти приїхав.
5. Не порівнюй. Нічого не порівнюй: ні ціни, ні чистоту, ні якість життя, ні транспорт. Нічого! Ти подорожуєш не для того, щоб показати, що ти живеш краще. Знайомся з життям інших та знаходь у них те, чому ти можеш повчитися.
6. Усвідом, що тебе всі розуміють. Навіть якщо ти не розмовляєш на мові цієї країни, не бійся: я побував у багатьох країнах, де не міг висловлюватися за допомогою слів, однак скрізь знаходив допомогу, отримував важливі поради і навіть знаходив друзів. Деякі бояться просто заблукати під час подорожі, якщо будуть самі. Достатньо просто мати в кишені візитівку готелю і в крайньому випадку скористатися таксі, тикнувши візитівку під ніс водію.
7. Не роби занадто багато покупок. Витрачай гроші на такі речі, які тобі не доведеться носити: квитки до театру, відвідини ресторанів, екскурсії. У наш час глобального ринку і інтернету скрізь можна купити все.
8. Не намагайся об‘їхати світ за один місяць. Краще залишитись на чотири чи п‘ять днів у цьому місті,ніж відвідати п‘ять міст за тиждень. Місто можна порівняти з вередливою жінкою, якій потрібен час, щоб показати себе зі всіх сторін і дозволити себе спокусити.
9. Подорож – це пригода. Генрі Міллер сказав: краще відкрити для себе не знайому церкву, про яку раніше ніхто не знав, ніж, попавши в Рим, почувати себе зобов‘язаним відвідати Сікстинську капелу. Сходи і туди, але поброди по провулках, відчуй свободу і знайди те, про що ти сам ще нічого на знаєш і що, можливо, змінить твоє життя.
Добавлю від себе – перевірила. Працює. Це зовсім інше, ніж подорожувати, скажімо, з найближчими людьми – чоловіком та дітьми. Нехай приємні, але щодень клопоти: що поїсти, де зупинитись на ніч, що всім разом буде цікаво відвідати. Рахуватись з настроєм кожного. А тут – час починає рухатись по-іншому. Ти і світ. Відчуття: як вперше бачиш звичайні речі,розумієш щось більше. Кайфуєш і вбираєш. Раппорт (наше слово!) зі свім світом.
29.10.2014 - Солдат, который так и не капитулировал
12.12.2013 - Молодь, освіта, успіх
08.10.2013 - Десять способів маніпулювання людьми за допомогою ЗМІ
10.09.2013 - Безробітні
18.08.2013 - Внесемо більше фарб у знайомий матеріал
Додати новий коментар