ОПИС
Методика "Мої свята" призначена для діагностики емоційної спрямованості особистості, її ціннісної сфери. Призначена для професійного використання психологом в процесі психологічного консультування та психодіагностики.
Під емоційною спрямованістю особистості тут мається на увазі деяка сукупність сфер, в яких людина відчуває найбільш сильні позитивні емоції, до яких проявляє інтерес і схильна виявляти систематичну активність, кінцевою метою якої є отримання позитивних емоцій.
Методика носить проективний характер, тому слід досить обережно інтерпретувати відповіді піддослідних. Бажано використовувати дану методику разом з іншими методиками, спрямованими на вивчення емоційної спрямованості та ціннісної сфери особистості.
Відповіді піддослідних у великій мірі залежать від їх психічного стану, (в т. ч. стан млявості, розслабленості) і можуть негативно позначитися на якості відповідей.Тому бажано проводити діагностику в спокійній обстановці.
Методику можна проводити як індивідуально, так і в групі. В останньому випадку слід з особливою ретельністю стежити за тим, щоб піддослідні «не списували» і вголос не висловлювали свої ідеї.
Методика не призначена для повторного використання.
Вікова категорія - 10 років та старші.
Порядок проведення. Випробуваного знайомлять з інструкцією. Час не обмежується, однак якщо за п'ятнадцять хвилин випробуваний не впорався із завданням, то можна завершити процедуру.
ОБРОБКА
Отримавши від випробуваного дванадцять назв нових свят, перш за все слід виключити з подальшого аналізу назви, які схожі або збігаються з відомими і поширеними святами на кшталт "Новий рік" або "День всіх закоханих".Менш відомі свята ("День програміста", "Міжнародний день рідної мови") бажано залишити: цілком імовірно, що випробуваний про них не чув.
Якщо більшість назв, зазначених випробуваним, збігається або схожі на загальнопоширені свята, то це може свідчити про те, що він погано зрозумів інструкцію, негативно ставиться до ситуації тестування або ж він має деякий страх самовираження.
Далі відбувається рознесення свят, зазначених даними випробуваним, за категоріями емоційної спрямованості особистості:
А- Альтруїстична спрямованість (безоплатна допомога кому-небудь, турбота)
К- Комунікативна спрямованість (спілкування, об'єднання людей)
Гл- Глорична спрямованість (слава, популярність)
П- Праксична (активна діяльність, рух)
Пг- Пугнічна (небезпека, адреналін)
Р- Романтична (любов, дружба)
Ак- Акизитивна (накопичення багатств, споживання)
Г- Гедоністична (тілесні задоволення, турбота про тіло)
Гн- Гностична (знання, відкриття, інтереси)
Е- Естетична (краса, гармонія).
Кожне свято може дати два бали. Якщо воно віднесене тільки до однієї категорії, то в рахунок цієї категорії йде два бали. Якщо свято віднесене до двох категорій, тоді кожна категорія отримує по балу. Далі виробляється якісний аналіз розподілу балів.
Розподіл свят по місяцях значення не має. Дана умова служить додатковим фактором, мотивуючим випробуваного на серйозне ставлення до тесту.
ІНСТРУКЦІЯ:
«Зараз Вас чекає творча робота. Уявіть, що з календаря зникли всі свята. Вам поставили завдання придумати дванадцять нових свят, на кожен місяць по одному. Назва та суть кожного свята повинні бути абсолютно новими.
Не можна придумувати свята "Новий рік" або ж "новісінький рік". Не має бути свят, що називаються однією лише датою: "8 березня" або ж "День 31 грудня". Свята повинні бути абсолютно новими, такими, що ще не святкувалися. Або хоча б такими, про які ви не чули. Придумайте дванадцять свят і розставте їх по місяцях. Дату святкування вказувати не обов'язково.Ще раз зверніть увагу, що з назви свята має бути ЗРОЗУМІЛО те, що саме люди будуть СВЯТКУВАТИ».
Завдання
МОЇ СВЯТА
Січень: _______________________________
Лютий: _______________________________
Березень: _______________________________
Квітень: _______________________________
Травень: _______________________________
Червень: _______________________________
Липень: ________________________________
Серпень: ________________________________
Вересень: ________________________________
Жовтень: ________________________________
Листопад: ________________________________
Грудень: ________________________________
25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії.
28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру?
30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы
30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі".
31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану
30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці
Додати новий коментар