Глава 8. Перевірки Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначає види перевірок. Отже Міністерство доходів України та їх підрозділи мають право здійснювати перевірки: камеральні, документальні планові, або позапланові, виїзні чи невиїзні і фактичні. Фактичною стаття 75.1.3 ПКУ вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських, або інших об’єктів права власності такого платника. Зверніть увагу, зареєстровані в одному місці, а фактично здійснюємо в іншому місці, а це і нас тренерів стосується. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, виписок у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками тобто найманими особами, наявність книги обліку доходів.
А тому суб’єкт підприємницької діяльності в обов’язковому порядку на місці здійснення підприємницької діяльності мусить забезпечити наявність наступних документів:
- книга обліку доходів та витрат;
- книга обліку розрахункових операцій (РРО);
- виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
- торговий патент, ліцензії;
- свідоцтва платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ);
- трудові угоди з найманими працівниками у разі використання найманої праці, ЦПУ;
А крім того знову і знову наголошую, що слід пам’ятати про п. 177.10 ст177 розділу ІVПодаткового кодексу: фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Саме відсутність підтверджуючих документів щодо походження товару можуть послужити підставою для накладення штрафу у розмірі подвійної вартості такого товару.А як правило з первиннними документами у нас «проблеми». По наслідкам перевірки буде складено акт, то «не ховайтеся», в акті перевірки при виявленні порушень завжди варто робити запис, що заперечення та пояснення будуть надані у встановлений законодавством термін, що Ви не погоджуєтеся з викладеними фактами і т.д…А після перевірки самим не зволікати із візитом до юристачи бізнес- тренера. Боне даремно кажуть: «час – це гроші», «куй поки гаряче»!
15.11.2015 - Единый порядок оформления результатов документальных проверок
13.10.2015 - Применение POS-терминала обязывает проводить расчетные операции через РРО
21.09.2015 - Чи законно виплачувати заробітну плату за рахунок готівки?
30.08.2015 - По фіскальному чеку можемо перевірити легальність касового апарату
20.08.2015 - Арендные операции
14.07.2015 - Обеспечение прав и свобод переселенцев
Додати новий коментар