Безробіття і звільнення – потужний стрес для людини. Він змінює стиль життя, очікування, відносини з оточуючими. Мене завжди потішають рекомендації глянцевих журналів, що пропонують рятуватися шопінгом, подорожами та відвідуванням spa-салонів, - тобто подарувати свято тілу та душі. Якщо є гроші та впевненість щодо майбутньої зайнятості, то звільнення – ще один прекрасний привід влаштувати вечірку та відсвяткувати щасливе працевлаштування. Але відсутність перспективи та економічна криза не додають впевненості і роблять нас обережними щодо витрат і майбутніх планів. Коли не знаєш, коли наступного разу отримаєш зарплату – стає не до шопінгу та нічних клубів. Знаю з власного досвіду.
Кожен по своєму поводиться в цей період – хто хандрить, а кого внутрішня тривожність робить гіперактивним і він розвиває бурхливу діяльність. Ці реакції відрізняються в залежності від психологічних характеристик людей, але спільним є той факт, що, при наявності великої кількості вільного часу, безробітні відчувають гостру потребу структурувати своє життя, а відсутність коштів суттєво обмежує їх і в бажаннях і в діях.
На чому сфокусувати свою увагу, щоб через певний час згадувати період безробіття, як продуктивний та ефективно прожитий період? Цю задачу обов’язково має вирішити безробітний, щоб не випасти з реального життя, залишитися дієздатним та конкурентноспроможним на ринку праці. Для цього необхідний план дій.
Ідеї для власного плану можна почерпнути з вищенаведених пунктів:
1. Не звинувачуйте себе. Перш за все, не звинувачуйте себе за те, що опинилися в такій ситуації, що не втрималися на роботі, що недостатньо компетентні, що «не прогнулися». Навіть, якщо вас звільнили з грифом «профнепридатність», - це не означає, що думка роботодавця – остаточний вердикт, що не підлягає спростуванню.
2. Зосереджуйтесь на позитиві. Дивіться гумористичні програми, спілкуйтеся з оптимістичними і життєрадісними людьми. Чим більше місця в реальності займають позитивні та радісні думки, тим менше місця негативу.
3. Переосмисліть професійний досвід. Написання резюме – хороша вправа на початок. Якщо навіть ви поки не готові представити резюме роботодавцю, структурування власного досвіду допоможе зрозуміти, який ви насправді професіонал, визначити зони власного росту.
4. Займіться самоосвітою. Цікавтеся, що відбувається у вашому професійному середовищі. Розвивайте ті знання та навики, які необхідні для професійного розвитку.
5. Зробіть генеральне прибирання вдома. Перегляньте гардероб. Це допомагає переосмислити та структурувати життєвий простір, а разом з ним і життєвий досвід.
6. Напишіть план на день, тиждень, місяць. Навчіться управляти власним часом. Спробуйте планувати день щохвилинно – ви будете зайняті та здобудете новий досвід. А навики планування робочого дня і визначення пріоритетів допоможуть бути ефективнішим, як на новому робочому місці, так і в житті.
7. Не розслабляйтесь. Зберігайте режим таким, як при звичайній зайнятості. Вставайте рано.
8. Ставте цілі.Фіксуйте їх на папері. Вони мають бути чіткі, зрозумілі та вимірювані.
9. Звершіть справи, які «чекали свого часу» - ви будете зайняті та зробите корисну справу для себе. Крім того, незавершені справи тягнуть нашу енергію і затримують нас в минулому.
10. Перегляньте стосунки. Можливо, в вас «не було часу» поговорити з кимсь з рідних, близьких, друзів, вияснити щось важливе, примиритися. Наші незавершені стосунки теж не дають нам рухатися вперед.
11. Свідомо контролюйте свій спосіб життя. Саме в період безробіття посилюється тяга до алкоголю, тютюну, інших стимуляторів, з’являються звички довго спати та переїдати. Але цей період можна використати для покращення здоров’я .
12. Займіться здоров’ям, зробіть очищення організму. Відмовтеся від шкідливої їжі, алкоголю, кави, цукру, на користь фруктів, овочів та натуральної їжі. Дієта буде надто сильним випробовуванням для цього періоду і може спровокувати депресію. Знайдіть продукти, від споживання яких отримуватимете задоволення-в цей період дуже важливо отримувати позитивні емоції.
Продовження буде…
25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії.
28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру?
30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы
30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі".
31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану
30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці
У Вас зовсім другі погляди на безробіття!!! Як можна їсти фрукти якщо фрукти це дорого! У мене тільки на мівіну хватає!
Додати новий коментар